P0

Transportas

Pasaulinės dviračio dienos proga – pareigūnų įspėjimai ir patarimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-03


Birželio 3-ąją minima Pasaulinė dviračio diena. Šią dieną valstybės raginamos sudaryti tinkamas sąlygas dviračių takų infrastruktūrai, skatinti visuomenės įprotį nuo vaikystės važinėtis dviračiais, gerinti kelių eismo saugumą, nes dviratis – ne tik ekologiška transporto priemonė, bet ir sveiką gyvenseną skatinanti priemonė.

Policijos nuotr.

Ta proga Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rengė įvairias priemones dviračių ir paspirtukų eismo saugumui užtikrinti. Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai birželio 2 d. ir patys patruliuodami dviračiais Klaipėdos mieste dėl įvairių pažeidimų įspėjo apie 25 dviratininkus. Daugiausia iš jų buvo nepilnamečiai, važinėję nedėvėdami jiems privalomų šalmų. Pareigūnai įspėjo ne tik paauglius, bet ir skambino jų tėvams primindami pareigą rūpintis vaikų saugumu.

Birželio 1 d., minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Palangos bendruomenės pareigūnės vaikams dovanojo balionus, atšvaitus su atmintine dviratininkams, akcentavo, kad nuo birželio 1 d. dviračių ir elektrinių paspirtukų eismas J. Basanavičiaus g., Palangoje, yra draudžiamas.

Kretingoje per gegužės mėn. bendruomenės pareigūnės surengė 25 prevencinius pokalbius apie taisyklių reikalavimus dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams.

Klaipėdos apskrities pareigūnai sako, kad dažniausia fiksuojami pažeidimai yra važiavimas be šalmo, be šviesą atspindinčios liemenės, neįjungtais žibintais ar techniškai netvarkingais dviračiais, kai žibintų ar garsinio signalo iš viso nėra.

Policijos pareigūnai dar kartą primena – dėvėti šalmus rekomenduojama visiems dviratininkams, o važiuojant keliu jaunesniems nei 18 m. dviračių ir paspirtukų vairuotojams bei keleiviams – tai daryti privalu. Taip pat pareigūnai primena, kad minant dviratį važiuojamąja kelio dalimi naktį, visiems dviratininkams privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o dviračio žibintai privalo būti įjungti. Dienos metu privalu naudoti bent vieną iš šių priemonių. Negalingais elektriniais paspirtukais važinėjantys asmenys privalo laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių. Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų.

Per 5 šių metų mėnesius Klaipėdos apskrityje jau įvyko 21 eismo įvykis, kur dalyvavo dviračių vairuotojai, iš jų – 8 dviratininkai buvo sužaloti. Pernai tuo pačiu laikotarpiu registruoti 22 eismo įvykiai, 12 dviračių vairuotojai nukentėjo, vienas dviratininkas nuo patirtų sužalojimų mirė.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2021-06-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt