P0

Kultūra

Klaipėdos dailės muziejuje – išeivės iš Klaipėdos krašto darbų paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-04


Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Klaipėdos dailės muziejuje nuo penktadienio veikia Australijos lietuvių dailininkės, iš Klaipėdos krašto kilusios Evos Kubbos kūrybos paroda.

Joje eksponuojami įspūdingiausi 1961–2017 m. sukurti darbai – akvarelės, grafikos lakštai, mišria technika sukurti paveikslai.

Australijoje pripažinimą pelniusi lietuvių menininkė Eva Kubbos (gim. 1928 m. Šilutės apskr., Šilininkų k.) žinoma įvairiapusišku talentu kaip tapytoja, grafikė, knygų iliustruotoja. Antrojo pasaulinio karo metais pasitraukė į Vokietiją, vėliau – į Australiją, kur dirbo dekoratore, vitrinų apipavidalintoja, reklamos srityje ir kt.

XX a. 7 dešimtmečio pradžioje įsitvirtinusi Australijos meno aplinkoje, E. Kubbos pasuko į akvarelinės tapybos sritį. Nuo to meto didžiąją jos kūrybos dalį sudarė lyrinės kraštovaizdžių kompozicijos. Dailininkė pamėgo Centrinį bei Rytų Australijos pakrančių regioną, vaizdingus paplūdimius, uolėtus pajūrius, plačias tolimojo žemyno panoramas.

Dailininkė ir meno mecenatė E. Kubbos šiandien gyvena ir kuria Sidnėjuje. Ji ne kartą lankėsi Lietuvoje. 2018 m. jos darbai buvo eksponuoti Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje. 2016 m. jam padovanojo gyvenimo draugo ir mentoriaus H. Šalkausko, kurio kūryba kaip tik eksponuojama kitoje muziejaus salėje, kūrinių kolekciją, o 2018 m. – savo darbų rinkinį.

Paroda veiks iki rugpjūčio 1 d.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-06-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt