P0

Kultūra

Parodos „Iš tos operos“ fragmentai Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-04


Nuo birželio 11 d. Klaipėdoje, „Švyturis Bhouse”, visą vasarą bus demonstruojami ryškiausi MO muziejaus ir Vilnius City Opera (VCO) parodos „Iš tos operos“ fragmentai.

Paroda apjungia teatro ir vaizduojamąją dailę, operos meną, scenografiją, kostiumų dizainą, fotografiją, video projekcijas ir animaciją.

Vilniuje, MO muziejuje ji buvo surengta profesionalios Lietuvos operos šimtmečio bei „bohemiečių“ kūrybinės veiklos dešimtmečio proga. Ji pristatė išskirtinį Lietuvos operos istorijos dešimtmetį, kuomet nuo 2006 m. „Bohemiečių“ trupė išsivystė iki antrojo profesionalaus operos teatro Lietuvoje – Vilnius City Operos (2012 m.). Kadaise atrodę lyg „ne iš tos operos“ atklydęs jaunimas, šiandien jie – ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio operos žinomiausi, visuomet pasižymintys netradiciniais sprendimais, priartinančiais operą prie šiuolaikinio gyvenimo.

Operos teatro užkulisius atkuriančios originalios „Iš tos operos“ instaliacijos apims visus „Švyturys Bhouse“ pastato aukštus. Vizualųjį pasakojimą pratęs Mindaugo Meškausko fotografijos bei menininko Rimo Sakalausko specialiai kurtos vaizdo projekcijos.

Keliaudami po skirtingas „Švyturys Bhouse“ erdves lankytojai galės susipažinti su operų istorijomis ir išgirsti jų legendines ištraukas, pamatyti tikras VCO spektaklių scenografijos detales, susipažinti su solistų asmenybėmis.

„Pamatyti operą iš vidaus – reta galimybė, smalsiausiems atsiverianti tik ypatingomis progomis”, – teigia organizatoriai.

Lankytojai taip pat galės iš arti pamatyti prabangius Juozo Statkevičiaus kostiumus bei susipažinti su ypatinga operos teatro grimerinės aplinka. Pasirodys ir Holivudo aktorius bei režisierius Dexteris Fletcheris, parodoje netikėtai išpildęs slaptą savo svajonę atlikti Svynio Todo vaidmenį.

Parodą bus galima lankyti antradieniais – penktadieniais nuo 16 val. iki vidurnakčio, šeštadieniais – nuo 13 val. iki vidurnakčio, sekmadieniais – nuo 13 iki 23 val.

Parodos kuratorė – Algė Gudaitytė, režisierė – Dalia Ibelhauptaitė, architektė – Ieva Cicėnaitė.


  2021-06-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt