P0

Vasara

Grįžta „Vasara su knyga“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-05


Birželio 1-ąją startavo jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su Kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Ji tęsis iki rugpjūčio 31 d.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šis skaitymo iššūkis kasmet sulaukia vis gausesnės dalyvių auditorijos. Pernai akcijoje dalyvavo 20 553 skaitytojai, iš viso perskaitytos 93 035 knygos. Ši iniciatyva yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.

Kviečia ir skaitymo sutrikimų turinčiuosius

Priimti skaitymo iššūkį kviečiama visus – jaunimą, moksleivius, šeimas su vaikais, dirbančiuosius ir senjorus, užsienyje gyvenančius lietuvius. O ypač – kiekvieną, turintį knygų skaitymą sunkinančią negalią. Šįkart skaitymo akcijoje bus sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti bus kviečiami regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turintys skaitytojai. Akcijos palaikymo komandoje – virtuali biblioteka ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų. 

„Pasiteiravome Lietuvos higienos instituto, kiek Lietuvoje yra žmonių, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto, – pranešime spaudai pažymi Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė. – Atsakymas pribloškė: 450 tūkstančių. Taip pat žinome, kad prie šio skaičiaus prisideda disleksiją turintys žmonės, kuriems taip pat sunku skaityti įprastą tekstą. Europos šalyse disleksiją turinčių asmenų priskaičiuojama 10–20 procentų. Akivaizdu, kad artimiausioje kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, kuriam sunku skaityti. Gal tėvai ar seneliai, gal vaiko klasės draugas – pagelbėkime jiems susikurti skaitymo džiaugsmą, rekomenduokime garsines virtualios bibliotekos ELVIS knygas.“ 

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad darbuotojai užregistruotų kaip iššūkio dalyvį, arba registruotis savarankiškai svetainėje. 

Šios vasaros užduotys
 • Perskaityti detektyvinę knygą;
 • Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
 • Perskaityti literatūrine premija apdovanotą knygą;
 • Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą;
 • Perskaityti linksmą knygą. 

Šiemet skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Net 14 vertingų prizų iššūkį įveikusiems dalyviams įsteigė pagrindinis rėmėjas išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų. Registracija ir daugiau informacijos – čia.

Akcijos organizatoriai: apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Kultūros ministerija. Pagrindinis rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.


  2021-06-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt