P0

Aplinkosauga

Žaliųjų idėjų festivalyje – ir Klaipėdos uosto tvarūs sprendimai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-05


Šeštadienį Prezidentūros kieme vyko Žaliųjų idėjų festivalis, kuriame buvo pristatytos ir Klaipėdos jūrų uoste kuriamos eko iniciatyvos. Festivalio metu pasirašyta „Žalios Lietuvos“ deklaracija, vyko diskusija apie darnų ir žalią susisiekimą.

Klaipėdos uosto direkcijos nuotr.

Prezidento Gitano Nausėdos globojamame Žaliųjų idėjų festivalyje įvairios įmonės ir organizacijos pristatė savo tvarius sprendimus – nuo ekologiško dizaino iki oro kokybę matuojančių dronų, elektromobilių bei robotų.

Festivalyje pristatytos ir Klaipėdos uosto eko iniciatyvos bei kuriamos inovacijos. Jūrų uoste ne tik važinėja robotai-lokomotyvai, kurių CO2 emisijos yra nulinės, o laivų statytojai laivuose diegia specialias valymo sistemas, uoste naudojami energiją taupantys kranai. Čia buvo galima sužinoti apie suskystintų gamtinių dujų infrastruktūros plėtrą, kaip žingsnį tvarumo link, ir pamatyti bei išgirsti apie kitus įvairius tvarius sprendimus.

„Tiek Baltijos jūros, tiek ir pasaulio uostai savo veiklai kelia darnumo su aplinka prioritetą. Akivaizdu, kad ateityje darnumo kriterijus bus svarbus ir verslo konkurencingumui. Mūsų pačių, dalyvaujančių versle, vidinės nuostatos yra po savęs palikti ne tai, ką radome, o sukurti dar geriau. Klaipėdos uosto prioritetas yra žalioji kryptis, kuria nuosekliai einame“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.


  2021-06-05

  Vienas komentaras apie “Žaliųjų idėjų festivalyje – ir Klaipėdos uosto tvarūs sprendimai”

  1. AvatarCirkas (IP: 90.131.39.160)

   Grubliauskas su savo verslo interesais baigė iškirsti beveik visus miesto medžius ir tai ŽALIASIAS KURSAS???
   TAI ŽMONIŲ MULKINIMAS

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt