P0

Uostas ir jūra

Karinėse jūrų pajėgose – 60 šauktinių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Pirmadienį Karinių jūrų pajėgų Logistikos tarnyboje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 60 karių. Apie 14 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o 46 į šaukiamųjų sąrašą patekę jaunuoliai pasirinko tarnybą atlikti pirmumo tvarka.

Karinių jūrų pajėgų Logistikos tarnyba atsakinga už materialinių priemonių, ekipuotės ir amunicijos apskaitą bei išdavimą padaliniams, karių ir krovinių transportavimą, padalinių karių maitinimą, taip pat atlieka laivų ir statinių techninės būklės priežiūrą, ginkluotės ir transporto priemonių remontą.

Per pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą. Jo metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos jaunieji kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, kiti bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.

Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti apie 3600 jaunuolių. Artimiausias išvykimas į Lietuvos kariuomenės dalinius numatomas birželio 28 d.


  2021-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt