P0

Uostas ir jūra

Kelte – antroji „KultJūros” paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Nuo birželio 12-osios, šeštadienio, Senosios perkėlos kelte „Nida“ bus galima išvysti Deivido Buivydo fotografijos parodą „Jūra – repeticija. Regeneracija. Vidus. Išorė“.

Tai – 2-oji fotografijos parodų ciklo „KultJūra“ paroda, kurį uostamiestyje organizuoja „Kūrėjų sąjunga“. Jaunų menininkų fotografijos parodos (kuratorė – Simona Agota Martinkus) šiame kelte bus pristatomos visą vasarą. D. Buivydo kūrinius čia apžiūrėti galima iki birželio 25 d.

„Ar žinojote, kad trečdalis realybės visada lieka už kadro? Visų fotoaparatų objektyvai sukuria apskritą vaizdo plotą. Dažniausiai apskrito objektyvo vaizdo plotas yra daug didesnis už stačiakampę ertmę fotoaparato gale, kur yra laikoma juosta. Todėl pilnas apskritimas niekada nėra matomas ant negatyvo. Kaip ir pilnas patirtas vaizdas, kuris niekada nėra parsinešamas namo, kartu su savimi. D. Buivydo fotografijos atliktos objektyvą laikant arti juostos, kuri fiksavo ne tai, ką matė žmogaus akis, o kameros „žvilgsnį“, paviršių. Tokiu būdu žiūrovui atskleidžiama paslėptoji realybė, kuri egzistuoja tarp to, kas buvo nufotografuota ir to, ką matė kameros „akis“. Nuotraukų turinys susijęs su autoriaus ryšiu su jūra, nes juk plika akimi irgi nematome to, kas dedasi jūros paviršiuose ir dugnuose. Įvardytą turinį sugretinus su vaizdu, jis leidžia žiūrovui patirti šiuos užfiksuotus vaizdus ir spalvines paraleles per jų pačių prisiminimų ir patirčių objektyvus”, – rašoma pranešime.

D. Buivydas gimė 1993 m. Mažeikiuose, tačiau visas savo vaikystės dienas praleido Plungėjee. Studijavo Vestminsterio universitete (University of Westminster), Londone. Parodose dalyvauja nuo 2017 m. Sukūrė fotografijų seriją „F(L)IGHT“ ir išleido albumą tuo pačiu pavadinimu. Dalyvavo meno rezidencijoje „Docking Station“ Amsterdame, Vidurio ir Rytų Europos kino festivalyje „CinEast“ Liuksemburge, tarptautiniame fotožurnalistikos festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas“. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.


  2021-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt