P0

Kultūra

Klaipėdos koncertų salėje atnaujinti gyvi susitikimai su klausytojais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Griežto karantino laikotarpiu Klaipėdos koncertų salė net 30 koncertinių programų transliavo tiesiogiai arba rodė koncertų įrašus internetu. Tačiau įstaiga jau gali pasidžiaugti atnaujinusi bendravimą gyvai su klausytojais. Gyvai skambančios programos vėl pradėtos rengti nuo birželio 2 d., į kurias jau plūsta žiūrovai.

Birželio 9 d., 18.30 val., Klaipėdoje koncertuos Mūza Rubackytė. D. Matvejev nuotr.

Be jau įvykusių išskirtinio meninio lygio koncertų, Klaipėdos koncertų salė birželio mėnesį yra paruošusi ir dar keletą ne mažiau įspūdingų gyvos muzikos koncertinių programų: premjerą – teatralizuotą koncertą visai šeimai, koncertinę programą su tarptautinį pripažinimą pelniusiais atlikėjais, taip pat operą–monodramą, kurios premjera Klaipėdos koncertų salėje įvyko pernai rudenį.

Šį antradienį, birželio 8 d., 18.30 val. klausytojai kviečiami į  premjerą – teatralizuotą koncertą visai šeimai „Šitas, Kitas ir Anas“. Šitas, Kitas ir Anas – tai trys geriausi draugai, kurie kartu kuria jiems patinkančią muziką. Vieną dieną jie nusprendžia dalyvauti „Geriausios dainos konkurse“. Noras laimėti konkursą, būti pripažintu ir žinomu draugus išskiria. Ar draugai sugebės išsaugoti tikrą draugystę? Tai klausytojai sužinos atvykę į koncertą.

Programoje skambės autorinės pačių atlikėjų – Kristupo Biržiečo ir Gyčio Šimelionio – kurtos dainos pagal Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus, Teofilio Tilvyčio, Violetos Palčinskaitės ir kitų poetų eiles. Šiuolaikiškai, drąsiai ir paprastai kalbantys jaunosios kartos aktoriai siekia sudominti savo bendraamžius, paskatinti kurti ir laisvai kalbėti jiems aktualiomis temomis. Koncerto režisierė – Evelina Šimelionė. Atlikėjams talkins Klaipėdos brass kvintetas (meno vadovas Sigitas Petrulis).

Labai didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė trečiadienį, birželio 9 d., 18.30 val. vyksianti koncertinė programa „Dramatiškasis XX a. palikimas”. Iškili pianistė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, kultūros diplomate vadinama Mūza Rubackytė ir prestižinių konkursų laureatas, energingas styginių kvartetas „Mettis“ atvyksta į Klaipėdą su istoriškai svarbia programa. Koncerte skambės kompozitorių Mieczysławo Weinbergo ir Dmitrijaus Šostakovičiaus fortepijoniniai kvintetai, kurie yra laikomi vieni svarbiausių ir dramatiškiausių XX a. fortepijoninių kvintetų muzikos istorijoje.

Klaipėdos koncertų salė koncertinį sezoną užbaigs opera–monodrama „Tuščios valandos“ / „The Empty Hours”. 

Tai ispanų kompozitoriaus Ricardo Llorcos opera–monodrama apie vienišą moterį, turinčią priklausomybę nuo interneto ir gyvenančią savo fantazijų pasaulyje. Tai bandymas tyrinėti išsivysčiusių Vakarų šalių visuomenėse paplitusią psichologinę būklę – vieną skausmingiausių išgyvenimų, kuriuos tenka patirti šiandienos žmogui – vienišumą ir vis stiprėjantį tuštumos pojūtį. Vienišos moters asmenybės dvilypumą sustiprina režisierės Loretos Vaskovos sprendimas, kai solistės partija – dainuojamoji ir kalbamoji – padalinama dviem atlikėjoms – sopranui (Agnė Stančikaitė) ir aktorei (Monika Valkūnaitė). Operos pastatymą inicijavo žymus lietuvių kilmės ispanų dirigentas, New York Opera Society meno vadovas Alexis Soriano, anksčiau dirigavęs keliems šio kūrinio pastatymams. Solistėms talkins Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus). Kūrinio lietuviška premjera įvyko 2020 m. rugsėjo 17 d. Klaipėdos koncertų salės festivalyje „Permainų muzika” ir buvo palydėtas audringomis žiūrovų ovacijomis.

Tai bus paskutinieji šio sezono susitikimai pačioje Klaipėdos koncertų salėje, kuri saugiai ir atsakingai atveria duris ribotam klausytojų skaičiui. Tad klausytojai yra raginami nedelsti ir įsigyti bilietus iš anksto, nes jų prekyboje – tik 150. Bilietus platina „Bilietai.lt“.


  2021-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt