P0

Regionas

Klaipėdos rajone – daugiau sutvarkytų maudyklų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Šylant orams į gamtą, viešąsias bei turistines vietas plūsteli poilsiautojai, norintys kuo daugiau laisvalaikio praleisti gryname ore. Klaipėdos rajone gausu vasarotojų pamėgtų maudyklų, tad kasmet skiriamas dėmesys jų įrengimui, tvarkymui ir priežiūrai.

Daugėja maudynėms tinkamų vietų
Rajono savivaldybės nuotr.

Prieš dvejus metus buvo parengta Paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo Klaipėdos rajone galimybių studija, kurioje įvertintas jų poreikis, pagal gyventojų skaičių parengtas prioritetinių vietų sąrašas. Praėjusiais metais maudyklų įrengimui skirta netoli 30 tūkst. eurų, už kuriuos vykdyti darbai Sendvario, Priekulės ir Kretingalės seniūnijose. Poilsio zona buvo sutvarkyta Kretingalėje, šalia Dangės upės, o Radailiuose, prie Laukžemio tvenkinio – maudykla ir automobilių stovėjimo aikštelės, įrengti informaciniai ženklai, nupirkti gultai. Taip pat darbai vyko Priekulės seniūnijoje prie Minijos upės.

„Siekdami, kad mūsų keturių vandenų krašte būtų kuo daugiau galimybių puikiai praleisti laisvalaikį ir džiaugtis gamtos dovanojamomis pramogomis, be abejonių, tęsime maudyklų įrengimo darbus pagal parengtą galimybių studiją“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

10 tūkst. eurų šiais metais skirta Kretingalės seniūnijai, už kuriuos maudykla bus įrengiama prie Plikių Eketės užtvankos. Bus valomas tvenkinio dugnas, atvežtas smėlis. Taip pat 10 tūkst. eurų skirta maudyklai prie Vėžaičių tvenkinio įrengti.

„Bus išvalyti pakrantėje esantys meldai, atvežtas smėlis. Įrengsime ir mažosios architektūros elementų – suoliukų, dviračių stovų“, – vardija Vėžaičių seniūnas Alvydas Mockus.

Vėliau vandens pramogų mėgėjams skirtų vietų tik daugės – jas taip pat numatoma įrengti Veiviržėnuose, Agluonėnuose, Judrėnuose. Beje, daugėjant sutvarkytų maudyklų, šiais metais ir vandens kokybės tyrimai, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, bus atliekami daugiau vietų: Baltijos jūroje ties Karkle, Gargždų bei Dovilų karjeruose, Kapstato ežere, Minijos upėje ties Gargždais, Priekule ir Dituva, Laukžemio tvenkinyje, Slengių karjere bei Danės upėje.

Pamėgo poilsiautojai

Taip pat įgyvendinama Aplinkos kokybės gerinimo ir apsaugos priemonė, pagal kurią kasmet po 10 tūkst. eurų skiriama Dovilų bei Gargždų karjerų pakrančių ir Karklės teritorijos tvarkymo darbams.

„Už šiuos pinigus karjerų teritorijos šienaujamos, tvarkomi takai, atliekami kiti reikalingi priežiūros darbai. Ir Dovilų, ir Gargždų karjerai kasmet sulaukia gausaus poilsiautojų skaičiaus – čia vandens pramogomis mėgaujasi ne tik Klaipėdos rajono, bet ir aplinkinių savivaldybių gyventojai“, – teigia Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė.

Priežiūros darbams lėšos naudojamos ir Karklėje, kurią pamėgo turistai iš visos Lietuvos.

Praėjusiais metais pradėjus Gargždų parko tvarkymo pirmojo etapo darbus, džiuginančių permainų sulaukė ir nuo seno gargždiškių pamėgta Minijos maudykla. Buvo sutvarkyta pakrantė, įrengta tinklinio aikštelė, suolai-gultai, iki pliažo veda nauji takai.

Gerinama infrastruktūra

Tvarkant poilsio erdves iniciatyvos nestokoja ir pačios seniūnijos bei bendruomenės. Užsukusieji prie Dovilų karjerų jau pastebėjo permainas.

„Kartu su bendruomene seniūnija pastatė suoliukus, sūpuokles bei čiuožyklą, tvarkėme takus per pušynėlį. Dovilų bendruomenė teikė paraišką Žemės ūkio ministerijai ir laimėjo 5 tūkst. eurų“, – sako Dovilų seniūnė.

O pernai Sendvario seniūnija kartu su žvejais ėmėsi iniciatyvos ir Radailiuose prie Laukžemio tvenkinio įrengė žvejybos vietą negalią turintiems žmonėms.

„Labai džiaugiuosi ir seniūnijų, bendruomenių, privačių asmenų iniciatyvomis, kai tvarkomos vandens telkinių pakrantės, įrengiama poilsio infrastruktūra. Juk šie geri ir gražūs darbai yra ir sau, ir kaimynui, ir bičiuliui. Puikūs pavyzdžiai yra įkvepiantys, skatina bendruomeniškumą ir atsakomybę“, – įsitikinusi mero pavaduotoja A. Balnionienė.  

Daug gražių darbų bus padaryta ir įgyvendinant dalyvaujamojo biudžeto konkurso „Tavo idėja“ laimėtojų sumanymus.

„Endriejavo seniūnijoje bus tvarkoma ir pritaikoma poilsiui Kapstato ežero pakrantė. Čia bus valoma pakrantė, atvežtas smėlis, bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, stalai su suolais, pavėsinės ir kiti įrenginiai. Įgyvendinant kitą projektą, Dovilų karjerų teritorijoje atsiras vaikų laisvalaikio zona, bus įrengta laužavietė-poilsiavietė, pastatyti suoliukai, pontoninis lieptas bei atlikti kiti darbai“, – sako vicemerė Audronė Balnionienė.

Naują patrauklią erdvę turės ir Vėžaičių miestelis – šalia bažnyčios esančiame tvenkinyje bus įrengtas šokantis fontanas su apšvietimu. Dar viena laisvalaikio praleidimo zona atgis Gargžduose, Žiburių ir Topolių g. sankryžoje. Čia planuojama sutvarkyti buvusį priešgaisrinį vandens tvenkinį ir jo teritoriją.


  2021-06-07

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos rajone – daugiau sutvarkytų maudyklų”

  1. AvatarTomas (IP: 88.119.139.135)

   O kuris tvenkinys yra pavaizduotas nuotraukoje?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt