P0

Fotoreportažai, Regionas

Klaipėdos regione nusileido „Stiprus Grifonas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-07


Iki birželio 18 d. Klaipėdos regione vyks tarptautinės pratybos „Stiprus Grifonas 2021“ (angl. „Strong Griffin 2021”), kuriose treniruosis daugiau kaip 2000 karių.

Pratybose dalyvauja Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabas, keturi brigados batalionai, taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Kovinių narų tarnybos, Oro gynybos, Karo policijos, Inžinerijos bei Karo medicinos tarnybos kariai. Pratybose kartu treniruojasi Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos policijos pareigūnai bei Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Pratybų metu kartu su lietuviais operacijas vykdys NATO sąjungininkai – Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos kariai.

Pagrindinis pratybų tikslas – vertinti brigados batalionų gebėjimą sąveikoje su priskirtais ir remiančiais vienetais planuoti ir vykdyti tarpinstitucines operacijas, reaguojant į hibridines grėsmes.

„Tradiciškai, tai kasmetinės lauko taktinės pratybos, kurių metu dalyvauja keturi brigados batalionai, o vienas jų yra taip vadinama „pirminė vertinamoji auditorija“. Šiais metais tokia auditorija yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas. Taigi, kartu su išorinių stebėtojų komanda vertinsime dragūnus. Pratybų tipas šiais metais kitoks nei įprastai: įprastines vertinamąsias lauko taktines pratybas išplėtėme pradžioje įterpdami trijų dienų situacinį taktinį treniravimą, tuomet atliksime pačias vertinamąsias lauko taktines pratybas ir finišuosime su batalionų štabais taktinėmis pratybomis be padalinių. Kalbant apie pratybų „Stiprus Grifonas 2021“ scenarijų, tai šių metų fokusas yra mūšis mieste. Pratybų eigą suplanavome taip, kad pradžioje įvertintume bataliono gebėjimą vykdyti tarpinstitucines operacijas, t. y. planuoti ir veikti kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Policijos vienetais neutralizuojant priešiškas ginkluotas grupuotes, veikiančias Vakarų Lietuvos regione. Vėlesnėje pratybų fazėje vertinimo mastas ir pobūdis keisis, vertinsime batalionų gebėjimą vykdyti gynybines operacijas mieste, veikiant ir vieniems, ir kartu su sąjungininkais“, – pranešime cituojamas pratyboms vadovaujantis karininkas, brigados vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius.

Pratybos ,,Stiprus Grifonas 2021“ – tai kasmetinės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vykdomos pratybos įgalinančios įvertinti brigados batalionus. Į Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ sudėtį įeina LDK Butigeidžio dragūnų batalionas, LDK Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas bei penkios atskiros kovinio aprūpinimo ir paramos kuopos.


  2021-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt