P0

Fotoreportažai, Sportas

Regatoje vėją pagavo mergaitės

Agnė Bukartaitė
2021-06-07


Savaitgalį Drevernoje vykusiose „Klaipėda Jazz Dancer” buriavimo varžybose geriausiai sekėsi jauniausioms mergaitėms. Bendroje optimist jachtų klasės grupėje pirmąją vietą iškovojo klaipėdietė Liepa Jonuškaitė, antroje ir trečioje liko neringiškės Mariya Shramkova ir Ema Raudytė.

Agnės Bukartaitės nuotr.

U12 ir U16 grupėse plaukiantiems berniukams šį kartą teko tenkintis prastesnėmis pozicijomis lentelėje, mergaitės jiems nepaliko jokių šansų. Tiesa, derėtų pasakyti, jog geriausi penki „Optimist” klasės U16 jaunuoliai yra išvykę į Italiją ruoštis Pasaulio optimist jachtų klasės buriavimo čempionatui Gardoje.

Lazer 4.7 klasėje neįveikiama buvo klaipėdietė Ema Kuodytė, vienintelė mergina iš penkių sportininkų startavusių šioje klasėje. Tarp septynių Lazer Radial buriuotojų geriausias buvo klaipėdietis Patrikas Tamašauskas.

„Buriavimas yra ištvermės sportas ir šį kartą ištverme visų lenktynių metu pasižymėjo jauniausios, U12 grupėje plaukiančios mergaitės, taip pat dideliu atotrūkiu nuo vaikinų „Laser 4.7″ jachtų klasėje beveik visas lenktynes baigusi Ema Kuodytė. Tikimės, kad šie rezultatai bus tarsi žadintuvo signalas mūsų berniukams”, – sakė buriavimo mokyklos „Žiemys direktorė Agnė Dalangauskienė.

Per dvi dienas buvo surengtos aštuonios lenktynės, kuriose dalyvavo 33 sportininkai iš Nidos, Šiaulių ir Klaipėdos. Visą savaitgalį sąlygos buriuoti buvo idealios – Kuršių mariose pūtė lengvas vėjas, o saulę retai užstodavo debesys. Regatos organizatoriai, Klaipėdos krašto buriavimo mokykla „Žiemys” džiaugiasi, jog šios varžybos, rengiamos jau septynerius metus, yra populiarios, į jas atvyksta sportininkai iš kitų Lietuvos miestų.

Dėkodamas jaunimui ir treneriams už puikias varžybas kompanijos „Dancer” atstovas Jonas Krivickas įteikė prizus ir priminė, kad buriniai laivai ir elektriniai autobusai yra genami žaliosios energijos – vėjo, todėl populiarinant šį sportą atsiranda ypač prasmingi ryšiai, kurių svarbiausias – švaresnis ir draugiškesnis pasaulis.

Klaipėdos krašto buriavimo mokykla „Žiemys” kitą savaitgalį gins Klaipėdos jaunųjų buriuotojų garbę Elektrėnuose rengiamame Lietuvos Respublikos jaunučių ir jaunimo buriavimo čempionate.


  2021-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt