P0

Politikų tribūna

Iš prezidento E. Gentvilas pasigedo praėjusios Vyriausybės darbo įvertinimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-08


Antradienį Seime prezidentas Gitanas Nausėda pristatė savo metinį pranešimą, kuriame aptarė pagrindines šalies aktualijas. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas teigia, kad prezidento kalboje pasigedo praėjusios Vyriausybės įvertinimo, kurią jis pats reformavo 2019 metais ir kuri dirbo iki praėjusių metų gruodžio vidurio, o ne tik gražių gerovės vizijų piešimo.

„Pagal Konstituciją prezidentas yra ir vykdomosios valdžios dalis, jis tvirtina ministrų kabinetą, dalyvauja jų atrankos procese, tačiau šių metų pranešime apie praėjusių metų Vyriausybės veiklą buvo užsiminta tik probėgšmais, aptariant kitus dalykus. Jau antrus metus iš eilės iš prezidento girdime apie kovą su korupciją, bet pandemijos metu kilę skandalai S. Skvernelio Vyriausybėje paliesti nebuvo“, – sakė E. Gentvilas.

Prezidentas savo pasisakyme teigia palaikantis liberalų idėją mažinti kandidatavimo į Seimą amžiaus cenzą iki 21 metų. Taip pat teigiamai įvertino, jog šiam Seimui pavyko pagaliau paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus. Tačiau šalies vadovas sukritikavo pozicijos ir opozicijos santykį, kuris, anot jo. šioje kadencijoje apsikeitė vietomis – buvę valdantieji dabar patys ignoruoja opoziciją.

Liberalai su tokiu vertinimu nesutinka. Jų teigimu, opozicijos teisės šioje kadencijoje esą užtikrinamos daug platesne apimtimi.


  2021-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt