Klaipėdos universitetinė ligoninė: daugumai darbuotojų viskas gerai? (10)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-06-08

Po praėjusiais metais viešumoje kilusio ažiotažo dėl situacijos Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL), kuri buvo svarstyta ir specialioje darbo grupėje, ją valdanti uostamiesčio savivaldybė pagaliau paviešino vieno iš numatytų darbų – mikroklimato tyrimo – rezultatus.

Anot jį už 5 000 eurų atlikusios VšĮ „Galimybių plėtra” atstovės Silvijos Petrošiūtės, darbuotojų pateikti įvairių sričių vertinimai yra labai aukšti. Tuo metu vienos iš profsąjungų vadovas Dainius Burdulis dalinosi abejonėmis dėl pačios apklausos atlikimo metodikos ir svarstė, ar ji tikrai rodo objektyvius duomenis.

S. Petrošiūtė miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio metu dėstė, kad apklausa buvo vykdoma pernai lapkričio pradžioje. Esą buvo stengtasi apklausti visus darbuotojus, asmeniškai bendrauta, o anketas užpildė 759 žmonės. „Sodros” pateikiamais duomenimis, tuo metu KUL buvo 1690 darbuotojų.

Pasak S. Petrošiūtės, apklausos metu gauti labai aukšti vertinimai – maksimalus kiekvienos srities vertinimas galėjo būti 4 balai.

Mažiausius vertinimo balus davė Neurochirurgijos, Anesteziologijos ir Reanimacijos klinikos, Chirurgijos, Administracijos ir Traumatologijos departamentai.

Anot S. Petrošiūtės, anketa su uždarais klausimais buvo suderinta su Savivaldybės administracija. Nors buvo galimybė rašyti ir komentarus, to darbuotojai nebuvo linkę daryti.

Posėdyje dalyvavęs KUL sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Burdulis kėlė klausimą dėl tokios apklausos objektyvumo, nes kai kuriuose skyriuose anketas išdalindavo įstaigos administracijos atstovai.

S. Petrošiūtė tikino, kad skyrių vadovai perduodavo anketas tik ten, kur nebuvo galima patekti dėl karantino. Esą kartu būdavo duodami ir vokai, į kuriuos apklaustieji darbuotojai galėdavo įdėti apklausos organizatorių pasirašytas ir antspauduotas anonimines anketas. Kai kuriuose skyriuose esą buvo pastatomos ir dėžės, į kurias buvo galima įmesti anketas. Anot tyrėjos, skyrius padėdavo surasti administracijos atstovai, bet jie esą niekaip neįtakojo proceso.

„Ar nebūtų buvę tikslinga pasikviesti profesinę sąjungą, kuri ir kėlė problemas, kad būtų objektyvesnis tyrimas? Anketą paduoda vadovas, kurį reikia vertinti… Dėžių nemačiau ir dėl vokų neatsimenu, kad būtų buvę”, – sakė D. Burdulis, kartu pripažinęs, kad neturi skaičiaus, kiek darbuotojų negalėjo sudalyvauti tyrime, nes tokios apklausos nevykdė.

Tuo metu Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės vadovas Vytautas Grykšas teigė, jog „neturi jokių klausimų” dėl apklausos. Gydytojas akcentavo, kad ji vykdyta sudėtingu metu, kai buvo „priėjimas apsunkintas”, personalas dirbo dideliam strese, neįprastomis sąlygomis.

„Aš stebiuosi, kad pakankamai teigimi atsakymai tokiu audringu metu, nervinės įtampos fone. Matėme ir dėžes, manome, kad buvo užtikrintas konfidencialumas”, – sakė jis.

Ne vienam minėtojo komiteto nariui kilo klausimas, kodėl tokia apklausa nebuvo vykdoma ir internetu. S. Petrošiūtė šią aplinkybę aiškino asmens duomenų apsauga, nes KUL darbuotojai esą yra davę sutikimus tik dėl to, kad jiems būtų siunčiama informacija apie algas ir neva nebūtų buvę galima siųsti nuorodų į apklausą.

Pasak Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Permininės, dabar bus rengiamas KUL Stebėtojų tarybos posėdis ir sprendžiama, ar pati įstaiga gali papildomai patyrinėti atskiras sritis, ar reikėtų pagalbos iš šalies, ar tai reikėtų daryti iki planuojamų mokymų, ar po jų.

Anot jos, šiemet dar bus perkama KUL veiklos audito paslauga, kuri turėtų būti baigta dar iki metų galo.

Komitetas bendru sutarimu priėmė pagal jo narės Vaidos Raugelės suformuluotą protokolinį pavedimą. Jame nurodoma pateikti visą tyrimo medžiagą, KUL Stebėtojų tarybai pristatyti veiksmų planą, kaip bus įgyvendintos tyrėjų pateiktos rekomendacijos, taip pat visos suinteresuotos grupės iki spalio kviečiamos pateikti savo siūlymus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (10):

Atsakymų į “Klaipėdos universitetinė ligoninė: daugumai darbuotojų viskas gerai?”: 10

 1. ir kas gi gali būti blogai parašė:

  ir kas gi gali būti blogai , jei visi į kišenę deda

 2. atvirai? parašė:

  Netiki jau niekas, kad nebus tyliai pranešta, kas ką… Ir komentarų daug nebus. Viskas yra kol kas čia gerai. Ir baigta.

 3. Anonimas parašė:

  Reikėtų visiems daryti išvadas, nes tikrai anonimiški atsiliepimai po šiuo straipsniu visai nesutampa su , atseit, irgi „anonimiškais”darbuotojų įvertinimais.

 4. Anonimas parašė:

  Ir kaip visiems aišku, kad KUL steigėjos funkciją reikia atiduoti ministerijai, tada ir finansavimas ateitų iš valstybės , o ne iš mūsų miesto biudžeto. Juk taip dirba ir Jūrininkų ir Raudono kryžiaus ligoninės. Niekas neparašo žmonių kalba kas čia per problema. Nusismulkiname , o esmė tai kad miestas sau pasiėmė nebūdingą funkciją, išlaikyti KUL , kurios išlaikymo funkcija yra Valstybės .
  Gal kas galite paspėlioti, kodėl taip darė Taraškevičius, o dabar Grubliauskas.

  • Anonimas parašė:

   Siekis nuversti vadovą senai aiškus. Tai taip ir sakykite, o ne spyglių šiknoj ieškokite. Buvo vadovo konkursas, bus ateityje, dalyvaukite ir pykti nereikės.

 5. Xxx parašė:

  Nu taip gerai kad net slykstu.

  • Buvęs Kul parašė:

   Klausimai į kuriuos atsakius bent truputį bus aiškiau..
   1.Kiek ilgai dar valdys nepamainomas ir nepakeičiamas”caras” Janušonis?
   2.Kodel net ir Veryga pabandęs pakeist esama valdžios padėti KUL…pasitraukė nuleidęs ir rankas ir galva?
   3.Kiek buvo ne tik žurnalistų straipsnių bet ir Exs gydytojų ..ir visi jie liko kaip nevilties šauksmas tyruose…
   4.Klauskit personos paprastai…Permainų reikia ?

 6. klp parašė:

  Tai aišku, kad darbuotojai nenori naujo vadovo. Ateis naujas vadovas tai žiurėk dar užsimanys darbuotojams uždrausti lupikauti iš pacientų.

 7. jj parašė:

  Kad „viskas gerai” labai gerai parodo faktas, kad komentarų niekas nenorėjo rašyti. Jei apklausa būtų vykdoma tikrai anonimiškai (be jokių fizinių popierių nešiojimo, skyriaus nurodymo, galimybės atsketi žmogų pagal raštą ir pan.), rezultatas būtų kitoks …

 8. T parašė:

  Net suvimdė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Patvirtinta nauja Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra

„Informuojame, kad naujoji Savivaldybės administracijos struktūra (pridedama) yra patvirtinta ir įsigalios nuo šių metų rugsėjo 3 d. Visi administracijos darbuotojai ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This