P0

Politika

Neįgaliesiems – visa bedarbio išmoka (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-08


Prezidentūra praneša, jog šalies prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtas Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas.

Prezidento inicijuoti pakeitimai jau nuo šių metų liepos 1 d. netekusiems darbo žmonėms su negalia leis gauti pilną jiems priskaičiuotą nedarbo draudimo (bedarbio) išmoką.

Iki šiol jiems buvo išmokama tik ta išmokos dalis, kuri viršijo gaunamą pensiją ar išmoką. Valstybė buvo įteisinusi socialiai neteisingą ribojimą, nepaisant to, kad žmonės su negalia moka tokias pat nedarbo socialinio draudimo įmokas kaip ir kiti mokesčių mokėtojai.

„Bendru sutarimu su Vyriausybe ir Seimu panaikinome skaudžią neteisybę žmonių su negalia atžvilgiu. Ji dar skaudesnė buvo tapusi kaip tik dabar, kai dėl pandemijos žmonės su negalia praranda darbą labiau nei kiti darbo rinkos dalyviai. Tokie kad ir nedideli žingsniai link socialinio teisingumo negali būti atidėliojami, nes žmonių su negalia lygios teisės yra kiekvienos civilizuotos vakarietiškos valstybės požymis“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.


  2021-06-08

  2 komentarai “Neįgaliesiems – visa bedarbio išmoka”

  1. AvatarRegina (IP: 84.15.187.73)

   Jei aš išėjau iš darbo dėl pablogėjus sveikatai gavau 2gr ar priklausys visą bedarbio išmoka išeitinė gavau už 2men

  2. AvatarValdemaras (IP: 37.0.238.204)

   Ar galios istatymo pataisos atleistiems anksčiau

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt