P0

Mums rašo

„Sakalėlio“ vaikai sportuoja aktyviai ir linksmai

Atvira Klaipėda

Rita Gansauskienė
2021-06-08


Plėtojant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“ reikšmingas vaidmuo skiriamas fizinio aktyvumo skatinimui bei visos bendruomenės nusiteikimui sportuoti.

Įstaigos prioritetai lemia realius visos bendruomenės sveikatos gerovės pokyčius, nes čia sveikata suvokiama kaip fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena.

Užtikrinti tokią gerovę ir visus veiksnius, pasitarnaujančius stiprios sveikatos labui, „Sakalėliui“ padeda bendrai valstybės sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas projektas „Aktyviai ir linksmai nori sportuoti „Sakalėlio“ vaikai!”, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Fondo lėšomis remiamas sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas.

Projekto tikslas – įsigyti interaktyvias ir modernias fizinio aktyvumo priemones, skatinančias įvairių gebėjimų vaikų motyvaciją aktyviai, ritmiškai, nuotaikingai judėti bei įsitraukti į reguliarias tikslingas veiklas. Šis projektas skatina ir neįgaliųjų sporto plėtrą, nes lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“ šalia įprastinės raidos vaikų ugdomi ir vaikai, turintys įvairias negalias.

Sušvelninus karantino ribojimus šalyje, pagal sporto projekto veiklų tvarkaraštį įstaigoje organizuotos tikslingos fizinio aktyvumo veiklos: trumpalaikis projektas „Sportas – sveikata, tad sportuoki visada!”, sportinės pramogos „Aš judu, tu judi – būsime abu sveiki”, sporto šventė „Sakalėlio“ Vilties bėgimas -2021“.

Šio darželio ugdytojai siekia ne tik motyvacijos stiprinimo sportuojant, bet ir vaikų negalios kompensavimo (sensoriniams, fiziniams ir intelekto poreikiams tenkinti), saviraiškos ir kūrybiškumo plėtotės, susiejant aktyvų judesį su muzika bei harmoningų bendruomenės tarpusavio santykių ugdymo.

Kaip kurti darnią ir integruotą sveiką gyvenseną, įtraukiant visos bendruomenės narius pasidalinta gegužės 26 d. vykusioje respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Vaikų psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, kurioje pristatyta ,,Sakalėlio“ geroji patirtis ir sporto projekto veiklų akimirkos. Įstaigos direktorė Loreta Bagočienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Vasiliauskienė ir pagalbos vaikui specialistų komanda pranešime „Nuo idėjos iki sėkmės geros sveikatos link…..“ perteikė mintis, kaip įstaiga įgyvendina šio sporto projekto idėjas, kokia reikalinga išorės pagalba, įgyvendinant sporto projektą, kaip bendruomenė pasirengusi aktyviai dalyvauti ir dalyvauja sporto projekto veiklose, kaip bendraujama bei bendradarbiaujama su socialiniais partneriais, kuriant saugią, vaikų prigimtines galias ir negalias atitinkančią aplinką, skatinančią fizinį aktyvumą bei stiprinančią ugdytinių sveikatą.

Projektas „Aktyviai ir linksmai nori sportuoti „Sakalėlio“ vaikai!” dar tik įpusėjo. Norisi tikėti, kad pandemija nurims ir nesužlugdys „Sakalėlio” lūkesčių turėti saugią lauko ir vidaus multisensorinę erdvę, praturtintą inovatyviomis bei interaktyviomis priemonėmis, dar labiau skatinančiomis vaiko poreikį judėti, nepriklausomai nuo jo galių ir negalių.


  2021-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt