P0

Miestas

Klaipėdos vandentiekyje – didžiulė avarija (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-09


AB „Klaipėdos vanduo” praneša, kad šiaurinėje uostamiesčio dalyje dėl vandentiekio avarijos Liepų gatvėje, po geležinkelio bėgiais, sumažėjo vandens slėgis.

Dėl avarijos yra uždarytas 400 milimetrų skersmens ir apie 60 metrų ilgio vamzdžio atkarpa. Uždaryta atkarpa sumažino vamzdyno pralaidumą ir dėl to sumažėjo ar svyruoja vandens slėgis šiaurinėje miesto dalyje.

„Vandens padavimą nuolat stebime SCADA sistemoje ir matome, kad vandens slėgio sumažėjimas paskutiniu metu jaučiamas Liepojos, Pamarių, Tauralaukio, Labrencų dvaro, Labrenciškės ir šalia esančiose gatvėse. Sprendžiant pastaruoju metu išaugusį didelį vandens suvartojimą ir tuo pačiu įvykusią didžiulę avariją buvo padidintas vandens slėgis miesto vandenvietėse. Todėl prašome gyventojų supratimo ir atsakingumo per karščius vandenį vartojant tik būtinoms buities reikmėms”, – pranešime cituojamas bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

„Klaipėdos vanduo“ tikina, jog deda pastangas, kad situacija būtų kuo greičiau išspręsta – avarijos likvidavimo darbai jau pradėti, nauji ketiniai 400 milimetrų skersmens vamzdžiai pradėti tiesti po veikiančiais geležinkelio bėgiais. Darbai turėtų trukti iki dviejų savaičių.

Įmonė pastebėjo, kad šiltais orais prasidėjusi vasara išaugino vandens suvartojimą – iš kai kurių vandens siurblinių vandens suvartojimas šoktelėjo vidutiniškai daugiau nei 300 kubinių metrų per valandą. Iš viso per parą uostamiestyje ir Klaipėdos rajone suvartojama per 33 tūkstančius kubinių metrų vandens.

Pastebima, kad vandens poreikis išauga vakarais nuo 19 iki 22 val., kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ne tik buities reikmėms, bet ir laistymui.

„Masinis vandens suvartojimas ne tik maisto gamybai ir būtiniausioms reikmėms, bet daržams ir želdynams laistyti, gali sukelti vandens drumstumą ir mažina vandens slėgį. Todėl raginame gyventojus vandenį vartoti itin atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo naudoti laistymui. Priešingu atveju, kai kuriose vietose gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas vandens tiekimas”, – teigia Benitas Jonikas.


  2021-06-09

  3 komentarai “Klaipėdos vandentiekyje – didžiulė avarija”

  1. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Dvi savaites vamzdžiui tvarkyti, jam su galvą viskas gerai, išmaldos gyventojų prašantis vadovas, dar tokio cirko nebuvo. Beto juk čia Klaipėda.

  2. Avatardarbas gyvai (IP: 81.7.91.14)

   Jonikai, pradėkit dirbti! Tai ne ta įmonė, kur galima debesis piešti. O jei darbuotojai iki šiol prastovose ir vienam vamzdžiui sutvarkyti reikia dviejų savaičių, patys su darbščiąja komunikacijos vadove, kuri vis nori visus apkabinti, pasidarbuokit gyvai, kaip su medelių sodinimu prieš kameras.

  3. Avatarmiestelėnas (IP: 88.119.135.59)

   aš suprantu Australijoje, kur karščiai trunka puse metų, išsenka upės, creekai kurie pagrindiniai šaltiniai. Bet Lietuvoje, kur neva sėdim ant didžiausio gėlo vandens ežero, vandens trūkumas ? Tai gal KV turėtų painvestuot į atsinaujinimą inžinerinių sistemų, ir mažiau pelno skaičiuot? 2sav. remonto darbai per karščius… ką siūlote, visus daržus, pievutes apleist ir nelaistyt, palikt kad nudegtų viskas nes ponai nesusitvarko su savo infrastruktūra?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt