P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Martynas Andriuškevičius apie „Neptūno” bylą: „Nepagalvojau, kad čia gali būti kažkas negerai”

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-06-09


Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjant baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamai finansiniais nusikaltimais yra pareikšti buvusiam Klaipėdos „Neptūno” klubo vadovui Osvaldui Kurauskui, lenkui Arkadiusz Krygier ir buvusiam Panevėžio „Lietkabelio” klubo vadovui Mantui Ignatavičiui, pradėjo liudyti ir buvę uostamiesčio ekipos žaidėjai.

Pirmasis savo atlyginimo mokėjimo aplinkybes turėjo išpasakoti 2012-aisiais keletą mėnesių klube žaidęs Martynas Andriuškevičius.

Martynas Andriuškevičius. 15min.lt nuotr.
Kaltinamieji aiškinsis po liudytojų apklausų

O. Kurauskas yra kaltinamas pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius – didelės vertės svetimo turto iššvaistymu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas pateikimu ir dokumentų klastojimu. Didžiausia bausmė už šiuos nusikaltimus siekia iki 7 metų nelaisvės.

M. Ignatavičiui dar yra pateikti kaltinimai dėl bendrininkavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Analogiškai kaltinamai yra pareikšti ir Varšuvos gyventojui A. Krygier.

Kaltinamajame akte teigiama, kad vadovaudamas „Neptūno” klubui O. Kurauskas sudarė fiktyvias sutartis su JAV registruota bendrove „Omega action” ir Estijoje registruota „Reval sport agency” dėl žaidėjų ir trenerių įvaizdžio teisių naudojimo.

Amerikoje registruotos bendrovės faktiniu vadovu buvo M. Ignatavičius, o „Reval sport agency” vadovavo A. Krygier. Joms bendrai buvo pervesta daugiau nei milijonas eurų. Vėliau dalį pinigų šios bendrovės pervesdavo į žaidėjų ir trenerių sąskaitas. Anot pareigūnų, dėl neteisėtų veiksmų ir mokesčių nesumokėjimo buvo padaryta daugiau nei 166 tūkst. eurų žala Mokesčių inspekcijai, daugiau nei 67 tūkst. eurų žala „Sodrai” bei 471 tūkst. eurų viršijanti žala „Neptūno” krepšinio klubui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino ir parodymus teigė duosiantys apklausus visus liudytojus.

Algą mokėjo doleriais

„Neptūnas“ su tuomet 26-erių M. Andriuškevičiumi sutartį buvo pasirašęs 2012-ųjų rugsėjį. Visgi Kauno „Žalgiryje“ karjerą pradėjęs, į NBA kviestas, 2010 metų pasaulio čempionato bronzos medalį savo kolekcijoje turintis aukštaūgis Klaipėdos ekipoje neužsibuvo.

„Mūsų finansinės galimybės yra ribotos – išvykos į VTB Vieningosios lygos rungtynes pareikalavo daug lėšų. Žiūrėdami įvykiams į priekį ir bandydami subalansuoti finansines galimybes, priėmėme tokį sprendimą. Geranoriškai išsiskyrėme. Martynas stengėsi, dirbo papildomai ir manau, kad atsistos ant kojų”, – klubo pranešime apie sutarties nutraukimą su M. Andriuškevičiumi 2012-ųjų gruodį aiškino O. Kurauskas.

Liudydamas teisme M. Andriuškevičius teigė, jog sutarties sudarymu su „Neptūnu” rūpinosi jo agentas amerikietis Kenny Grant, o jis pats pasidomėjęs tik tuo, ar klubas sumokės visus mokesčius. Buvo sutarta, kad M. Andriuškevičius kas mėnesį gaus po 8000 JAV dolerių, pinigai buvo pervedami į sąskaitą Šiaulių banke, kur ją atsidaryti, anot M. Andriuškevičiaus, ko gero, buvo nurodęs O. Kurauskas. Apie tai, kad bus atsiskaitoma doleriais, esą informavo agentas.

Buvęs krepšininkas tvirtino, kad pavadinimas „Omega action” jam nieko nesako, bet prisiminė, kad 2019 m. spalį vykusios apklausos metu pareigūnai jam parodė sąskaitos išrašą, kuriame atsispindėjo kažkurios įmonės tarpininkės daryti pervedimai į minėtąją jo sąskaitą.

„Aš gaudavau pinigus už savo žaidimą klube, už treniruotes, darbą. Jeigu „Neptūnas” darė pavedimus per kažką kitą, taip ir išeina”, – sakė M. Andriuškevičius.

Pasak buvusio krepšininko, jokių atskirtų susitarimų dėl įvaizdžio teisių naudojimo jis nebuvo sudaręs.

„Neturėjau pretenzijų dėl „Omega action”, nes sutartys buvo sudaromos per agentūrą, kuri buvo JAV, ir nepagalvojau, kad čia gali būti kažkas negerai. Viskas kaip ir sutapo, ką gavau po sutarties nutraukimo iš „Omega action” ir kas buvo sutarta su klubu. Kas buvo nurodyta pavedimo paskirtyse nepamenu. Galėjo būti, kad kitas dalis gaudavau į kitą sąskaitą”, – kalbėjo M. Andriuškevičius.

Pasak jo, kontraktas su „Neptūnu” nebuvo iki galo įgyvendintas – sutartis abipusiu sutarimu buvo nutraukta, bet po to dar esą reikėjo „šiek tiek palaukti” kol bus sumokėtos kontrakto nutraukimo išmokos.


  2021-06-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt