P0

Regionas

30 avių iš Dzūkijos jau rupšnoja Kuršių nerijos žolę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-10


Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje (NMK) su vasara prasideda ir piemenų rezidencija, truksianti iki spalio mėnesio.

Bendradarbiaujant su Kuršių nerijos nacionaliniu parku ir menininkų kuruojama rezidencijų bei projektų erdve Dzūkijos kaime „Verpėjomis“, iš Dzūkijos į Nidą jau atvežta 30-ies škudų veislės avių banda, priklausanti menininkei Laurai Garbštienei.

D. Lapinskaitė avis prižiūri ir Škotijoje. Sallie Tyszko nuotr.

„Piemenavimas rezidencijos metu taps gyva kūrybine patirtimi, o avys – galimybe gilintis į kraštovaizdžio, erdvės ir gamtos formavimą – pievose, kuriose nebus atsodintas miškas, įkurdintos avys apgyvendins kraštovaizdį, ganysis ir taps naujomis bendragyventojomis šioje saugomoje rekreacijos, miškų ūkio ir kultūros praktikų struktūroje”, – rašoma NMK pranešime spaudai. 

Avys ir ožkos dar vadinamos gyvąja žoliapjove ir jau ne pirmus metus padeda tinkamai formuoti nerijos augmeniją bei pusiasalio kraštovaizdį.

Šiemet prižiūrėti avis panoro Milda Laužikaitė, gyvenanti tarp Vilniaus ir Margionių kaimo Varėnos rajone, iš Jungtinės Karalystės atvykusi Kathryn Wood bei tarp Škotijos, Londono ir Lietuvos kurianti rašytoja, avių prižiūrėtoja Dovilė Lapinskaitė.


  2021-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt