P0

Regionas

Gargžduose – nemokama filmo „Sibiras kauluose“ peržiūra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-11


Birželio 16-ąją, 17.30 val., Klaipėdos rajono gyventojus kviečiami į kino teatre „Minija“ vyksiančią nemokamą moldovų filmo „Sibiras kauluose“ peržiūrą.

„Džiugu, kad planai virsta realybe. Prieš daugiau nei pusę metų diskutavome su Moldovos ambasadoriumi apie galimybę parodyti šį filmą mūsų rajono gyventojams, tačiau tam sukliudė įsismarkavusi pandemija. Dabar, kai jau galimos kontaktinės veiklos, kino teatrų lankymas, kviečiame rajono gyventojus, ypač minint masinių gyventojų trėmimų į Sibirą 80-metį, į filmo, kuriame pasakojama mūsų valstybei artima istorija, peržiūrą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Dokumentinė drama „Sibiras kauluose“ pasakoja apie 1941–1949 metų trėmimus iš Besarabijos (dabartinės Moldovos žemės) į Sibirą. Pasakojamos tikros keturių žmonių istorijos, prasidėjusios 1949 m. liepos 6-osios naktį. Tai už Moldovos nepriklausomybės atkūrimą kovojusių šviesuolių Ion Mărgineanu ir Ion Vatamanu palikuonių Leontina Vatamanu bei Virgiliu pirmas Moldovoje sukurtas pasakojimas apie trėmimus į Sibiro platybes.

Filmo pristatyme dalyvaus Moldovos ambasadorius Serghei Mihov, pirmoji sekretorė Aliona Rusu, Lietuvos moldavų ir rumunų bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Filmą vertė gargždiškė, moldavų-rumunų bendruomenės atstovė Monika Vasylienė.

Dėl pandemijos kino teatras gali priimti tik 80 asmenų, todėl vykdoma išankstinė registracija.


  2021-06-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt