Gargžduose – nemokama filmo „Sibiras kauluose“ peržiūra

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-06-11

Birželio 16-ąją, 17.30 val., Klaipėdos rajono gyventojus kviečiami į kino teatre „Minija“ vyksiančią nemokamą moldovų filmo „Sibiras kauluose“ peržiūrą.

„Džiugu, kad planai virsta realybe. Prieš daugiau nei pusę metų diskutavome su Moldovos ambasadoriumi apie galimybę parodyti šį filmą mūsų rajono gyventojams, tačiau tam sukliudė įsismarkavusi pandemija. Dabar, kai jau galimos kontaktinės veiklos, kino teatrų lankymas, kviečiame rajono gyventojus, ypač minint masinių gyventojų trėmimų į Sibirą 80-metį, į filmo, kuriame pasakojama mūsų valstybei artima istorija, peržiūrą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Dokumentinė drama „Sibiras kauluose“ pasakoja apie 1941–1949 metų trėmimus iš Besarabijos (dabartinės Moldovos žemės) į Sibirą. Pasakojamos tikros keturių žmonių istorijos, prasidėjusios 1949 m. liepos 6-osios naktį. Tai už Moldovos nepriklausomybės atkūrimą kovojusių šviesuolių Ion Mărgineanu ir Ion Vatamanu palikuonių Leontina Vatamanu bei Virgiliu pirmas Moldovoje sukurtas pasakojimas apie trėmimus į Sibiro platybes.

Filmo pristatyme dalyvaus Moldovos ambasadorius Serghei Mihov, pirmoji sekretorė Aliona Rusu, Lietuvos moldavų ir rumunų bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Filmą vertė gargždiškė, moldavų-rumunų bendruomenės atstovė Monika Vasylienė.

Dėl pandemijos kino teatras gali priimti tik 80 asmenų, todėl vykdoma išankstinė registracija.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Regionas

Duris atvėrė atnaujintas Priekulės socialinių paslaugų centras

Veiklos dvidešimtmetį minintis Priekulės socialinių paslaugų centras šiandien švenčia dar vieną svarbų įvykį – oficialiai duris atvėrė rekonstruotos, centrui priklausančios ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Džiazo muzikantui Donatui Bukauskui - garbingas apdovanojimas

Penktadienį, antrąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio dieną, Teatro aikštėje pasirodė Tomasz Chyla Quintet iš Lenkijos, Domas Aleksa & Nnaji iš ...
2024-06-29
Skaityti daugiau

ELTA

Subsidija jaunoms šeimoms perkant būstą: kodėl atskirta Klaipėda?

Kilus klausimų, kodėl Seimui atnaujinus busto subsidijų jaunoms šeimoms tvarką, paramą galės gauti perkantys būstus tokiuose miestuose kaip Šiauliai, bet ...
2024-06-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This