P0

Kriminalai ir nelaimės

Jurbarko politiko sūnaus smurto prieš nepilnametę bylą nagrinės iš naujo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-11


Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme iš naujo apeliacine tvarka pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme buvo atliekamas sutrumpintas įrodymų tyrimas, pirmą kartą bylą nagrinėjant apeliacine tvarka buvo ištirta dalis įrodymų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, grąžinęs iš naujo nagrinėti bylą apygardos teismui, nurodė, kad byloje nebuvo teisinio pagrindo atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą, bylai teisingai išspręsti svarbūs įrodymai pirmosios instancijos teismo posėdyje nebuvo iš viso tiriami arba tai buvo daroma pažeidžiant įstatymo nuostatas.

Atsižvelgiant į tai, pasak teismo pranešimo, apygardos teismo teisėjų kolegija penktadienį vykusiame apeliacinės instancijos teismo posėdyje nutarė bylą nagrinėti įprastine tvarka. Dėl šios priežasties byloje bus atliekamas įrodymų tyrimas – ištirta visa bylos medžiaga, apklausti įvykio liudytojai.

Prieš bylos nagrinėjimą nuteistasis atšaukė apeliacinį skundą, dėl to byloje bus nagrinėjami nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliaciniai skundai. Teismo posėdžiai byloje paskirti iki lapkričio 24 d., artimiausi posėdžiai numatyti rugsėjo 17 d. ir 20 d., juose planuojama apklausti liudytojus.

INFORMACIJA

2019 metų gegužę Tauragės rajone kaimo turizmo sodyboje moksleiviams švenčiat mokslo metų baigimą, buvo žiauriai sumušta 16 metų mergina, kurią dar ir pasikėsinta išžaginti. Paaiškėjo, jog su ja brutaliai elgėsi Jurbarko vietos politiko sūnus, kuriam tada buvo 17 metų. Mergina po įvykio ilgą laiką gydėsi ligoninėje, psichologines pasekmes ji, teigiama, jaučia iki šiol.

Už tai smurtautojas ir pirmos, ir apeliacinės instancijos teismo buvo nuteistas tik lygtine laisvės atėmimo bausme. Prokuratūrai sprendimą apskundus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, šis bylą grąžino nagrinėti iš naujo Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-06-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt