P0

Regionas

Savaitgalį – ir NATO karinės technikos paroda, ir aktyvios pratybos (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-11


Šeštadienį Klaipėdoje vyks tarptautinių pratybų ,,Stiprus Grifonas 2021“ (SG21) dalyvių karinės technikos ir ginkluotės sistemų ekspozicija, o sekmadienį – objektų šturmas visoje Vakarų Lietuvoje.

Lauros Jokšaitės nuotr.

Vakarų Lietuvoje vykstančių pratybų ,,SG21“ karinės technikos ir ginkluotės sistemų ekspozicinė erdvė Klaipėdos miesto gyventojams atsidarys 12.30 val. Taikos pr. 56 (šalia UAB „Pajūrio kartingai“).

Bus eksponuojamas JAV rotacinių pajėgų Europoje 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono tankas „Abrams M1A2“ ir pėstininkų kovos mašina „Bradley M2A3“, Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų naudojami šarvuočiai, visureigiai, haubicos, minosvaidžiai, artimo nuotolio oro gynybos ir prieštankinės sistemos bei kita karinė technika ir ginkluotė.

Apie 13 val. planuoja praskristi NATO oro policijos misiją atliekantys Ispanijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter Typhoon“ ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai „Dauphin“.

Sekmadienį vyks pratybų aktyvioji fazė, kurios metu bus vykdomas objektų šturmas Klaipėdos mieste ir rajone.

Šturmas numatomas sekmadienį nuo 7 iki 12 val. Operacijas vykdys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės, Lietuvos policijos pareigūnai ir antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ bei sąjungininkai ir kiti karinių pajėgų vienetai.

Karinė technika judės visoje Vakarų Lietuvoje, pagrindiniai veiksmai vyks brg. gen. P. Plechavičiaus poligone, Priekulės seniūnijoje, Nemirsetoje, Melnragėje, Karklėje, Smiltynėje, Nidoje bei Klaipėdos gyvenamuosiuose rajonuose (Paupiuose, centre, Mažojoje lankoje, Vitėje, Dragūnuose).

Iš viso pratybose dalyvauja apie 2000 karių iš Lietuvos ir NATO sąjungininkių valstybių. Bus naudojami imitaciniai (garsiniai) šaudmenys, tad prašoma gyventojų supratimo ir neišsigąsti išgirdus šūvius ar pamačius karius.


  2021-06-11

  2 komentarai “Savaitgalį – ir NATO karinės technikos paroda, ir aktyvios pratybos”

  1. Avatar (IP: 78.57.225.160)

   Kas čia visa tai leido tikrai nepilno proto žmonės,mieste pratybos su garsiniais šoviniais, čia beprotybė tyčiojamasi iš žmonių,parodo kad žmonės čia yra niekas.

   • AvatarAntanas Baksas (IP: 86.100.175.96)

    Atsigerk arbatos ir pavalgyk snickers.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt