P0

Miestas

Senajame turguje griaunamos avarinės būklės pavėsinės (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-11


Uostamiesčio Senajame turguje pradėti mūrinių prekystalių ir stoginių, esančių arčiau Taikos prospekto, demontavimo darbai. Vietoj avarinės būklės nebenaudojamų pavėsinių dar šią vasarą bus paruošta turgavietės aikštė prekybai ir renginiams.

„Jau senokai šioje turgavietės vietoje prekyba nevykdoma, nes tapo nesaugu – per kelis dešimtmečius supuvo ir deformavosi stogas, pradėjo irti ir tapo nestabilios betono-plytų konstrukcijų dalys, atnaujinimo prašosi ir aikštės danga. Svarstėme įvairius variantus: remontuoti, renovuoti, dalį griauti – dalį palikti, bet racionaliausia pasirodė išvalyti teritoriją ir įrengti čia atvirą erdvę, kurioje galės vykti mugės, atvykti ūkininkai su savo produkcija, arba mes patys, turgavietės administratoriai, galėsime pasiūlyti prekybininkams laikinas lengvos konstrukcijos palapines prekybai“, – pranešime cituojamas Viačeslav Karmanov, laikinasis UAB „Senasis turgus“ direktorius.

Dar vienas argumentas šią teritoriją paversti erdvesne prekybos vieta – padidėjęs parkuojamų mašinų skaičius priešingoje turgavietės paviljono pusėje. Pasak vadovo, vidinis turgavietės kiemas, kuriame taip pat vyksta lauko prekyba, kartu yra ir miestui priklausanti mašinų parkavimo aikštelė, per kurią vyksta intensyvus eismas. Vietoj nugriautų prekystalių įrengus naująją aikštę bus saugiau pirkėjams, komfortiškiau pardavėjams ir liks daugiau vietų mašinas senamiesčio prieigose norintiems pasistatyti turgavietės ar miesto lankytojams.

„Kol ieškoma sprendimo, kaip ateityje bus vystomas „Senasis turgus“, leidžiame savo įmonei gerinti valdomos infrastruktūros būklę ir tuo pačiu sukurti geresnes sąlygas prekybininkams bei pirkėjams“, – sakė Gintaras Neniškis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Turgavietės administracijos skaičiavimais, senųjų prekystalių demontavimo ir aikštės sutvarkymo darbai kainuos apie 30 tūkst. eurų. Jie bus atliekami iš bendrovės sukauptų lėšų.

UAB „Senasis turgus“ 100 proc. akcijų valdytoja yra Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.


  2021-06-11

  6 komentarai “Senajame turguje griaunamos avarinės būklės pavėsinės”

  1. Avatar+- (IP: 88.118.167.96)

   Karmanovas ėmėsi , Karmanovas padarys. Ryžtingas direktorius, neaimanuoti atėjo, o daryti.
   Sėkmės ir laukiame rezultato.
   Tikimės , kad viskas bus daroma pagal taip ilgai architektų ruoštą projektą .

  2. AvatarTeisingas kritikas (IP: 90.131.43.208)

   O kaip be dar vieno parkingo senamiestyje.. Urbanistiniai atsilikėliai. Pažangūs senamiesčiai mažina eismo intensyvumo galimybes, o mes kaip visuomet ir viską “ountrep”.

  3. AvatarTurginė (IP: 78.57.214.60)

   Tegul ten prekiauja iš kaimo bobutės ar iš smulkių ūkių, kurie natūralius sveikus produktus atveža. O ne tie perpardavinėtojai chemijos prifarširuotus apipurkštus GMO nuodingais. Tiems tikriesiems reikia sumažinti mokestį, o tiems perpardavinėtojams padidinti tiek, kad jų turguje neliktų. Ir kaimo renginukai mugės gyva muzika kaimiškų patiekalų virtuvė super kaip paveldo teritorijoje, labai tinka ir pritinka. Tik suoliukų aplink, želdynų, pavėsio, kalnapušių ar visžalių dekoratyvinių augalų pasodinti dėl jaukumo. Bent mini fontanėlį kampe įterpti, vasaros atgaivai. Genialumas slypi paprastume. Svarbiausia kad senovės įvaizdžio detalės simboliai būtų. Juk čia turgus, istorija, tradicijos.

  4. AvatarSenojo turgaus proveržis (IP: 84.15.184.111)

   Šaunu. Senamiestis valosi. Laikiną direktorių padarykit nuolatiniu sujungiant Senąjį ir Naująjį turgus. Čia vėl būtų racionaliau neišleidžiant nė euro ir sutaupant. LAIKINU

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.177.112)

   Molodec Karmanov! Padaryk tą vietą traukos centru, aplenkit Fridricho pasažą!

  6. Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

   Puiki naujiena! Nors jau pries 10 metu butu galeje nugriauti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt