P0

Sportas

„Ambersail-2“ komanda startuoja finaliniame „The Ocean Race Europe“ etape (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-13


Sekmadienį Lietuvai atstovaujanti „Ambersail-2“ komanda drauge su kitomis „Volvo 65“ jachtomis startavo finaliniame, apie 600 jūrmylių „The Ocean Race Europe“ etape iš Alikantės į Genują.

„Orų prognozė – negailestinga. Visa Viduržemio jūra šiuo metu atsidūrusi lengvų vėjų zonoje, o mes buriuosime pačioje nedėkingiausioje vietoje. Gaudysime mažiausius gūsiukus, tačiau laukia nemažai periodų, kuriuose matysime tik veidrodinį vandens paviršių be jokio vėjo ir mums beliks nebent rautis plaukus iš frustracijos“,- prieš startą komentavo „Ambersail-2“ komandos navigatorius Conradas Colmanas.

Jo teigimu, nemažai žmonių linkę manyti, kad sudėtinga buriuoti tik stiprių vėjų sąlygomis – tuomet būna daug purslų, daug dramos, didelės bangos ir jachtos greitis. Tačiau, pasak patyrusio buriuotojo, jau triskart apiplaukusio pasaulį lenktyniniu režimu, silpni vėjai lenktynių metu yra kone sudėtingesni.

„Tokiomis sąlygomis, kurias dabar turėsime, daugybę laiko tenka praleisti tiesiog įsmeigus akis ir žiūronus į horizontą ir ieškant bent vieno vandens raibuliuko, signalizuojančio papildomą greičio mazgelį. Pagrindinė užduotis – užtikrinti, kad jachta bent kažkiek judėtų į priekį“,- teigia C. Colmanas.

Tokios sąlygos reikalauja ne tik geležinės kantrybės, bet ir atitinkamų priemonių: kone visas jachtoje turimas svoris – ir daiktai, ir žmonės – įkurdinami kiek įmanoma labiau jachtos priekyje, kad plokštesnis galas per daug nenugrimztų į vandenį ir nestabdytų laivo. Vaikščioti tenka atsargiai, nes jautri lenktyninė jachta lengvo vėjo sąlygomis gali reaguoti ir sulėtėti ne nuo staigesnio judesio ant denio ar netinkamoj vietoj atsisėdusio žmogaus.

Kapitono Roko Milevičiaus teigimu, komanda prie starto linijos stojo pasiruošusi detalų planą, tačiau šis eigoje gali koreguotis, nes būtina nuolat sekti, ką daro konkurentai bei savo sprendimus koreguoti atitinkamai – neleisti jiems atitrūkti, bei siekti patiems išsilaikyti kiek įmanoma labiau viso laivyno priekyje.

Šiuo metu dvi pirmas lyderių pozicijas užimančios komandos – „Mirpuri Foundation Racing Team“ ir „Akzonobel Ocean Racing“ turi po lygiai – 11 taškų. Kitos komandos savo pozicijose išsidėsčiusios vieno taško skirtumu. Lietuvos „Ambersail-2“ šiuo metu su 7 taškais užima 6-ąją vietą. Tačiau, kaip parodė pirmieji du etapai, rezultatai šių lenktynių metu gali būti be galo permainingi ir ypač tokios – lengvo vėjo sąlygos – sukuria daugybę šansų tiek netikėtai išsiveržti į priekį, tiek nesėkmingai likti laivyno gale.

Paskutinysis etapas driekiasi apie 600 jūrmylių kone tiesiai nuo Alikantės Ispanijoje iki Genujos Italijoje, tik iškart po starto įguloms teko apiplaukti du ženklus prieš pasukant Genujos link.

Šiame etape „Ambersail-2“ įgulą sudaro kapitonas Rokas Milevičius, buriutojai Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conradas Colmanas, Deimantė Jarmalavičiūtė, Saulius Pajarskas, Arnas Eimutis, Aistė Ridikaitė, Tomas Jurgelevičius, Irmantas Norkus, Marius Matonis, Virmantas Daubaras, Darius Kavaliauskas.


  2021-06-13

  Vienas komentaras apie “„Ambersail-2“ komanda startuoja finaliniame „The Ocean Race Europe“ etape”

  1. AvatarSaul (IP: 83.179.97.17)

   Sekmės ir gero vėjo !!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt