P0

Miestas, Svarbu

Baltijos pr. estakada: mažiau eismo ribojimų – liepą

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-06-14


Pagrindinę uostamiesčio žiedinę sankryžą rekonstruojantys rangovai įvardijo, kada vėl atidarys eismą Baltijos prospektu, kuriuo važiuoti negalima nuo kovo 17-osios.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybės vadovai su Baltijos pr. ir Šilutės pl. Žiedinę sankryžą rekonstruojančios bendrovės „Kauno tiltai“ atstovais aptarė darbų eigą.

„Viskas vyksta daugmaž pagal planą. Kalbėjome ir apie tai, ką būtų galima padaryti greičiau, tačiau objektas labai sudėtingas, todėl rangovai atsargūs. Nenorime skubėti, kad nenukentėtų kokybė“, – po pasitarimo teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Jo tvirtinimu, pasitarime rangovai pažadėjo, kad jau liepos pirmą ar antrą savaitę vėl atidarys eismą ta Baltijos prospekto puse, kuria dabar draudžiama važiuoti.

Eismas šiaurine Baltijos prospekto puse buvo uždarytas kovo 17-ąją. Planuota, kad transportui bus draudžiama važiuoti tris mėnesius. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad atsirado nenumatytų darbų, kurių negalima ignoruoti. Nuėmus dangą paaiškėjo, kad pagrindas nėra geros būklės ir jį reikia sutvirtinti, nes kitu atveju nauja asfalto danga neatlaikytų sunkiojo transporto eismo. Klaipėdos savivaldybės vadovai rangovams leido atlikti šiuos papildomus darbus. Gatvės pagrindai buvo sutvirtinti maždaug 200 metrų ilgio ruože.

„Nuo liepos pirmos ar antros savaitės eismas vėl bus leidžiamas ne tik visu Baltijos prospektu, bet ir Šilutės plentu, kurio kelios juostos prie „Banginio“ dabar yra uždarytos. Čia taip pat klojama nauja danga ir tai susiję su visu žiedinės sankryžos rekonstrukcijos projektu“, – teigė A. Dobranskis.

Tačiau eismo ribojimai išliks Vilniaus plente.

„Dabartine uždaryta puse dar nebus galima važiuoti apie porą mėnesių, o po to iškart bus uždaryta kita pusė. Tad šią vasarą Vilniaus plentu be ribojimų patekti į Klaipėdą jau nebus įmanoma. Tačiau kai toks didelis ir sudėtingas projektas, ji neįmanomas be eismo ribojimų“, – pabrėžė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Jis tikino, kad vairuotojams tapo lengviau, kai buvo atidarytas laikinas Lypkių kelias, tačiau pripažįstama, kad juo tiek išvažiuoti iš Klaipėdos, tiek įvažiuoti į ją nėra taip patogu kaip Vilniaus plentu.

„Jei tik matysime vietų, kur darbus galima paspartinti, taip ir darysime. Visi norime, kad Baltijos prospekto žiedinės sankryžos rekonstrukcija kuo greičiau būtų baigta. Šiemet pagrindiniai darbai yra po žeme, dabar jau pradedami kalti poliai, ant kurių bus montuojama estakada. Tačiau jos pačios statybos vyks kitais metais“, – aiškino A. Dobranskis.

Anot jo, šiemet pagrindinės Klaipėdos žiedinės sankryžos rekonstrukcijai šiemet skirta 12 mln. eurų, kitais metais numatoma 17 mln. eurų. Pernai atlikta darbų už 1,5 mln. eurų. 

Bendra rekonstrukcijos kaina – apie 30,5 mln. eurų, nes tokią sumą pasiūlė konkursą laimėję „Kauno tiltai“.

Problematiškiausios Klaipėdos žiedinės sankryžos rekonstrukcija, kurios rezultatas bus Baltijos prospekto estakada, turėtų būti baigta 2023 metų pavasarį.


  2021-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt