Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-06-14 |
Nuo šio pirmadienio iki liepos 31 d. kavinėje „10 TILTŲ“ (Turgaus g. 19, Klaipėda) veiks nepriklausomybės kartos dailininkės bei menotyrininkės Agotos Bričkutės (g. 1993) personalinė darbų paroda „Išorinio ir vidinio pasaulio jungtis“. Menui atvirose kavinės patalpose bus eksponuojami jaunosios dailininkės kūriniai, sukurti 2016-2021 m. laikotarpyje.
A. Bričkutė tapybos keliu patraukė iškart po menotyros studijų Kaune. Nors iki šiol yra laisvai samdoma menotyrininkė, vis didesnę reikšmę dailininkės gyvenime įgauna tapyba. Pastaroji veikla dar vaikystėje užsimezgusi kaip hobis, šiandien yra nuoseklus kūrybinis procesas.
„Klaipėdietės darbuose atsiskleidžia dėmesys portreto bei peizažo žanrams, improvizacija spalvomis ir formomis, siekis simboliškai vizualizuoti savo jausminį pasaulį bei sukurti alternatyvią meninę realybę. Pagrindiniai leitmotyvai – veidas ir gamtos formos, tampa tarsi regimu karkasu neverbaliniam būsenų pasauliui įamžinti. Vaizduojami personažai bei gamtos motyvai yra stilizuoti, abstrahuoti, transformuoti, tarsi įtraukti į vidinio pasaulio peripetijas, atliepiantys įvairias nuotaikas, išgyvenimus. Menininkės darbai išsiskiria ir savo ryškiu, bekompromisiu koloritu, gausiais spalviniais kontrastais, taip pat būdingi atsikartojantys motyvai (veido, gamtos, nuogo kūno reprezentacija), persipinantys kubizmo, siurrealizmo, ekspresionizmo bei pop meno stiliai. Įdomu stebėti, kaip laikui bėgant kinta menininkės darbai bei santykis su kūryba. Pradžioje tapyba jaunajai kūrėjai buvo lyg vidinis monologas su savimi. Drobėse ji reflektavo savo dvasinius išgyvenimus, betarpiškai juos atskleisdavo, išliedavo. Tapyba buvo paguoda, nusiraminimo šaltinis, vilties nešėja. Ilgainiui paveikslai pradėjo šviesėti, paveikslų siužetuose dramatizmą pakeitė dekoratyvumas bei spalvinė improvizacija, portreto žanras prasiplėtė iki peizažo. Kūrybinis procesas įgavo kryptingumo ir nuoseklumo”, – rašoma pranešime.
A. Bričkutė aktyviai reiškiasi kultūriniame lauke, organizuoja personalines parodas, jos darbų yra įsigiję meno gerbėjai iš Lietuvos, Norvegijos, Šveicarijos ir Olandijos.
Parašykite komentarą