P0

Švietimas

Klaipėdos universitete lankėsi Ispanijos ambasadorius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-14


Klaipėdos universitete (KU) pirmąkart apsilankęs Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga pasidžiaugė pažintimi ir drauge su ja atsiveriančiomis galimybėmis plėtoti ambasados kultūrines iniciatyvas ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos uostamiestyje.

KU nuotr.

Susitikime KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, pristatęs Klaipėdos universitetą, atkreipė ambasadoriaus dėmesį, jog vienas iš KU partnerių Europos universiteto EU-Conexus aljanse yra Valensijos katalikiškasis universitetas.

Apie ispanų kalbos ir kultūros sklaidą uostamiestyje pasakojo KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė. Universitete įkurto ispaniškai kalbančiųjų klubo veiklas bei tradicijas pristatė jo prezidentas, KU dėstytojas Aleksas Kulvietis. Jis, beje, kilęs iš Kolumbijos kaip ir Ispanijos Karalystės diplomatinės tarnybos Lietuvoje vadovas.

Šiuo metu ispanų kalbos Klaipėdos universitete mokosi dviejų studijų programų studentai, kasmet iš Ispanijos studijų mainams pagal „Erasmus“ programą atvyksta apie 15 studentų. Uostamiestyje visuomenei nuolat rengiami šios kalbos mokymo kursai, kurie gana populiarūs. Būta metų, jog kursus lankė beveik 100 klaipėdiečių.

Ponas José Maria Robles Fraga pasiūlė Klaipėdos universitetui įsijungti į Ispanijoje plačiai minimos garsaus keliautojo Magelano ekspedicijos aplink pasaulį 500 metų jubiliejaus renginių programą ir priimti bei eksponuoti specialiai šiai sukakčiai parengtą parodą. Kiti metai Ispanijoje – šventojo Jokūbo metai, juos taip pat lydės įvairios kultūrinės iniciatyvos, kurias ambasada norėtų skleisti ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir Lietuvos uostamiestyje. Beje, kitais metais Lietuva ir Ispanijos Karalystė minės atkurtos Lietuvos Respublikos diplomatinių ryšių užmezgimo šimtmetį, ši proga, anot ambasadoriaus, taip pat gali tapti paskata bendradarbiauti.

Ispanijos ambasadorius pasiūlė Universitetui visokeriopą paramą pritraukiant čia dėstyti kuo daugiau ispanakalbių dėstytojų. KU rektoriui jis įteikė anglų kalba išleistą Ispanijos istoriją. Kaip suvenyrą iš Klaipėdos p. José Maria Robles Fraga išsivežė taip pat knygą – anglišką buvusių kareivinių, o dabar KU pastatų istoriją.


  2021-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt