Klaipėdos universitete lankėsi Ispanijos ambasadorius

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-06-14

Klaipėdos universitete (KU) pirmąkart apsilankęs Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga pasidžiaugė pažintimi ir drauge su ja atsiveriančiomis galimybėmis plėtoti ambasados kultūrines iniciatyvas ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos uostamiestyje.

KU nuotr.

Susitikime KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, pristatęs Klaipėdos universitetą, atkreipė ambasadoriaus dėmesį, jog vienas iš KU partnerių Europos universiteto EU-Conexus aljanse yra Valensijos katalikiškasis universitetas.

Apie ispanų kalbos ir kultūros sklaidą uostamiestyje pasakojo KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė. Universitete įkurto ispaniškai kalbančiųjų klubo veiklas bei tradicijas pristatė jo prezidentas, KU dėstytojas Aleksas Kulvietis. Jis, beje, kilęs iš Kolumbijos kaip ir Ispanijos Karalystės diplomatinės tarnybos Lietuvoje vadovas.

Šiuo metu ispanų kalbos Klaipėdos universitete mokosi dviejų studijų programų studentai, kasmet iš Ispanijos studijų mainams pagal „Erasmus“ programą atvyksta apie 15 studentų. Uostamiestyje visuomenei nuolat rengiami šios kalbos mokymo kursai, kurie gana populiarūs. Būta metų, jog kursus lankė beveik 100 klaipėdiečių.

Ponas José Maria Robles Fraga pasiūlė Klaipėdos universitetui įsijungti į Ispanijoje plačiai minimos garsaus keliautojo Magelano ekspedicijos aplink pasaulį 500 metų jubiliejaus renginių programą ir priimti bei eksponuoti specialiai šiai sukakčiai parengtą parodą. Kiti metai Ispanijoje – šventojo Jokūbo metai, juos taip pat lydės įvairios kultūrinės iniciatyvos, kurias ambasada norėtų skleisti ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir Lietuvos uostamiestyje. Beje, kitais metais Lietuva ir Ispanijos Karalystė minės atkurtos Lietuvos Respublikos diplomatinių ryšių užmezgimo šimtmetį, ši proga, anot ambasadoriaus, taip pat gali tapti paskata bendradarbiauti.

Ispanijos ambasadorius pasiūlė Universitetui visokeriopą paramą pritraukiant čia dėstyti kuo daugiau ispanakalbių dėstytojų. KU rektoriui jis įteikė anglų kalba išleistą Ispanijos istoriją. Kaip suvenyrą iš Klaipėdos p. José Maria Robles Fraga išsivežė taip pat knygą – anglišką buvusių kareivinių, o dabar KU pastatų istoriją.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

„Brabander" jau startavo „The Tall Ships Races" lenktynėse

Sekmadienį „The Tall Ships Races 2024“ lenktynėse su kitais burlaiviais išlydėtas Klaipėdos universitetui (KU) priklausantis mokomasis tiriamasis burlaivis „Brabander“ iš ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Švietimas

Rektoriui - apdovanojimas iš Ukrainos

Ketvirtadienį Klaipėdos universitete (KU) apsilankęs Ukrainos ambasadorius Petro Beshta už pagalbą šiai šaliai rektoriui prof. dr. Artūrui Razbadauskui įteikė Kijevo ...
2024-06-28
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitete - bendradarbystės erdvė 

Antradienį Klaipėdos universiteto (KU) Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Nauja erdvė KU universiteto ...
2024-06-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This