P0

Fotoreportažai, Regionas

Kretinga paminėjo miesto gimtadienį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-14


Po priverstinės pandeminės praėjusių metų pertraukos antrąjį birželio savaitgalį kretingiškiai vėl paminėjo savo miesto gimtadienį ir tradicinius Šv. Antano atlaidus.

Media dia nuotr.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Dalios Činkienės, kuri sutelkusi kultūros lauko žmones sudaro miesto šventės programą, „kasmet vyksta ieškojimai, kaip priartinti Kretingos miesto istoriją šių dienų aktualijoms, kad jaunosios kartos žinotų, kokios yra jų šaknys ir tuo natūraliai domėtųsi.“

Šiemet tarp Kretingos miesto šventės renginių – „Baltasis vakaras“, vykęs bibliotekos kiemelyje, operetės vakaras grafų Tiškevičių dvaro Žiemos sode, Motiejaus Valančiaus kūryba repo ritmu ir trimatė jo holograma, multiinstrumentininko ir pučiamųjų instrumentų virtuozo Sauliaus Petreikio ir jo grupės „Saulės broliai“ muzika grafų Tiškevičių dvaro verandoje, karvedžio J. K. Chodkevičiaus atminimo pagerbimas daugiau nei 150 kilometrų žygiu žemaitukais iš Kražių į Kretingą, Kretingos rajono Garbės pilietės bei Kretingos rajono savivaldybės kultūros ir meno premijos laureatų iškilminga pagerbimo ceremonija Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje.

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius už nuopelnus Kretingos rajono bendruomenei kultūros srityje, Kretingos rajono vardo garsinimą šalyje Garbės piliečio vardo apdovanojimą įteikė Kretingos muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei.

„Nesitikėjau, kad šiandien stovėsiu čia, po aukštais bažnyčios skliautais šioje maldų ir giesmių pripildytoje sakralinėje erdvėje ir glausiu prie širdies Kretingos rajono Garbės piliečio vardą, kuris priklauso ne tik man, bet ir visam Kretingos muziejaus kolektyvui. Man ypatingai malonu, kad tokį garbingą apdovanojimą man suteikė savi kraštiečiai, politikai. Tai nepaprastai svarbu, nes visą gyvenimą skyriau Kretingai“, – sakė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Garbės pilietė dėkodama už suteiktą apdovanojimą papasakojo apie nuveiktus darbus ir iššūkius, su kuriais teko susidurti.

„Taip jau atsitiko, kad man žemaitei, iš Dainorių kaimo Mažeikių rajone, teko Kretingos mieste atlikti svarbią misiją – naujai suformuoti du muziejus, įrengti ekspozicijas, plėtoti kraštotyrinę veiklą, muziejinę, edukacinę, kultūrinę, švietėjišką. Vienas muziejus už sienos, tai Pranciškonų vienuolynas, kuriame nuo 1980 metų kūrėme muziejų, kitas 1992 metais įkurtas grafų Tiškevičių rūmuose. Kartu su jumis mes kėlėme iš griuvėsių dvaro paminklinius pastatus, kad jie tarnautų jums. Didžiausias iššūkis man buvo išlaisvinti parko erdves nuo sovietmečio pastatų ir atstatyti istorinę Kretingos dvaro rūmų verandą. Kitas didelis iššūkis, tai nacionalinės reikšmės moksliniai-archeologiniai tyrimai grafų Tiškevičių koplyčioje, kur mums pavyko surasti grafų Tiškevičių amžinojo poilsio vietas, restauruoti sarkofagus ir vėl juos gražinti į sutvarkytą grafų Tiškevičių koplyčią“, – pasakojo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Rajono meras pasveikino ir kultūros ir meno premijos laureates – Laukžemės skyriaus vedėją Aidą Mikutienę – už realizuojamus vertingus projektus; M. Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėją Birutę Naujokaitienę – už išskirtinę kultūrinę-švietėjišką veiklą ir Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorę Aušrinę Zulumskytę – už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę ir kultūrinę veiklą.

„Turbūt kiekvienas kūrėjas, kiekvienas kultūros žmogus yra savotiškai skirtingas tarp kūrybinės idėjos ir jos realizavimo. Iš tiesų kiekviena kūrybinė mintis nėra mūsų, savininkas tų minčių yra Aukščiausias kūrėjas. Ir jis tik dalinasi su mumis tomis dovanomis. Darbas dažnai reikalauja tikrai nemažų pastangų ir kartais išorėje net nematomų. Labai džiaugiamės, kad mūsų darbai pamatyti, kad jie suprasti ir taip gražiai perteikti. Aš labai tikiuosi ir savo kolegių vardu tą sakau, kad ateityje mūsų veikla, kad ir maža dalele, prisidės prie bendros kultūrinės gerovės. Labai to tikiuosi ir nuoširdžiai dėkoju“, – kultūros ir meno premijos laureačių vardu sakė Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė.

Prie paminklo vienai iškiliausių Lietuvos istorinių asmenybių, Lietuvos didžiajam etmonui, Vilniaus vaivadai, Žemaičių seniūnui J. K. Chodkevičiui iš haubicos buvo iššautos trys salvės: pimoji Lietuvos didžiajam etmonui Jonui Karoliui Chodkevičiui, antroji – Lietuvos Tėvynei ir trečioji – Kretingos miestui.

Šv. Antano atlaidų dieną vainikavo Klaipėdos brass kvinteto ir solistės Beatos Ignatavičiūtės koncertas iš ciklo „Susitikimai su klasika“.


  2021-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt