Melnragėje padaugės gyvenamųjų namų (4)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-06-14

Bent dešimtmečiui atidėti planai dėl išorinio Klaipėdos uosto statybų, išjudino ir Melnragėje įšaldytus statytojų planus.

Vėtros gatvėje šiuo metu planuojami trys blokuoti vieno buto gyvenamieji namai, o greta jau iškilo dvibutis namas.

UAB „Progresyvūs projektai” vizualizacijos

Vėtros g. 6A sklype statybas jau vykdo ir naujas planuoja bendrovė „Senamiesčio investicijos“. Blokuotų trijų vieno buto gyvenamųjų namų projektinius pasiūlymus, kuriuos šiomis dienomis paviešino Klaipėdos savivaldybė, parengė bendrovė „Progresyvūs projektai“.

Vėtros g. 6A esantis 39,33 aro sklypas bendrovei „Senamiesčio investicijos“ priklauso nuosavybes teise. Jį iš šiaurės supa gyvenamosios ir rekreacinės paskirties kaimyniniai sklypai, o pietinė pusė ribojasi su Vėtros g.

„Matome šios gražios vietos potencialą, todėl ir norime statyti gyvenamąjį būstą. Tačiau šalia yra uostas, todėl visa teritorijos plėtra kurį laiką buvo pristabdyta. Miestas pats nežinojo, kaip elgtis dėl išorinio uosto planų, labai ilgai negavome sąlygų rengti projektinius pasiūlymus, nes tvyrojo nežinia. Mes ne tiek patys buvome viską pristabdę, o labiau miestas, nes tikrai nežinojo, kaip elgtis“, – kalbėjo bendrovės „Senamiesčio investicijos“ direktorius Tomas Petreikis.

Šiemet balandį naujoji, nuo pernai gruodžio, pradėjusi dirbti Vyriausybė – tiek premjerė Ingrida Šimonytė, tiek aplinkos ir susisiekimo ministrai paskelbė, jog išorinio uosto Melnragėje statybų projektas artimiausią dešimtmetį nebus planuojamas, tad patikslinti ir Lietuvos teritorijos bendrojo plano sprendiniai. Po šios žinios investuotojai gavo sąlygas rengti Melnragėje planuojamų statybų projektinius pasiūlymus.   

Vėtrų g. 6A, kaip rašoma projektiniuose pasiūlymuose, projektuojamas 10,47 m aukščio pastatas, kuris bus trys sublokuoti vienbučiai gyvenamieji namai.

Pastatas projektuojamas dviejų aukštų su mansarda, jo stogas – dvišlaitis, fasado apdailai bus naudojamos klinkerinės plytelės ir apdailinės plokštės, spalvos derinamos prie aplinkinio užstatymo.

Butų planai projektuojami identiški. Pirmame aukšte suprojektuotas holas, virtuvė, sanitarinis mazgas, bendras kambarys, o antrame aukšte koridorius, du miegamieji kambariai, vonios kambarys. Mansardos aukšte suprojektuotas kambarys ir atvira terasa.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad sklype projektuojama kiemo aikštelė automobilių parkavimui. Kiekvienam butui numatomos dvi automobilių vietos, taip pat yra projektuojama automobilių aikštelė dvibučiam namui, kuris šiame Vėtros g. 6A sklype jau baigiamas pastatyti, bet jo parkavimo aikštelė suprojektuota kitoje vietoje. „Kai tik gausime statybos leidimą, iškart pradėsime statybas. Planuojame, kad tai įvyks dar šiemet. Tikimės, kad visi neaiškumai jau praėjo ir šiam projektui trikdžių nebus“, – vylėsi T. Petreikis.

Žymos: | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Melnragėje padaugės gyvenamųjų namų”: 4

 1. Klaipėdos Žmonės parašė:

  Nu jus nejuokaukit . Isvis visus namus griaut iš melnarages giruliu smiltynes . Palikit gamtai šį žemes lopineli !

 2. Klausimas LT parašė:

  Kaip galima liesti miestą, uostą ir intrigas?

 3. Anonimas parašė:

  LR bendrasis planas neeliminavo galimybės Melnragėje statyti išorinio uosto, uosto bendrasis planas patvirtintas su išorinių uostu čia, o miesto bendrajame plane visi išorinio uosto „rekvizitai” jau numatyti, tad teigti, kad bent 10 metų išorinio uosto planai „atidėti” mergaitiškai naivu.

  • LT parašė:

   Atsakymas Anonimui: Tamsta esate Chamas. Naudoti išsireiškimą Megaitiškai naivu yra diskriminacija moterų ir mergaitčių adresu. Turėtumėte žinoti, kad šiuolaikinės mergaitės ir moterys tik pasišaipo iš tokių nusenusių perdylų išsireiškimų. O kas liečia uostą, miestą ir intrigas šioje srityje tai ne vien tik Jūs su šaukšteliu proto burnoje esate gimęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Žūva daug ruonių

„Kraupus radinys pajūryje“, – „Atvirai Klaipėdai“ parašė klaipėdietė Simona ir pridėjo nuotraukas bei filmuką, padarytus Melnragės paplūdimyje. Į tokias situacijas ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Šeštadienis Vakarų Lietuvoje buvo pažymėtas mirtimis

Policija pranešė apie tris įvykius šeštadienį Vakarų Lietuvoje, dėl kurių pradėtų ikiteisminių tyrimų metu teks aiškintis žmonių mirties priežastis. Naktį ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija V 

„Atvira Klaipėda“ cikle „Urbanistiniai jubiliejai” baigia pasakoti apie Klaipėdos naftos terminalo raidą ir jo įtaką miestui. Paskutinėje tam skirto rašinių ...
2024-04-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This