P0

Fotoreportažai, Regionas

Neringa nėrė į kultūros sostinės metus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-14


Savaitgalį Neringa atidarė Lietuvos kultūros sostinės metus. Spektaklis-kelionė „Laikas nė(e)rimui“ kvietė kurorto gyventojus ir svečius nusiauti
kasdienius rūpesčius ir leistis į kelionę drauge su Kuršių nerija keliaujančiu kultūros karavanu.

Parnidžio kopos papėdėje, ant trijų Nidos molų ir marių vandenyje vykęs
reginys, kaip ir žadėjo organizatoriai, įvyko be didelių scenų, garso, šviesų. Spektaklį žiūrovai stebėjo keliaudami pakrante, o tekstai – istoriniai faktai, dokumentika, pasakojimai, supinti į libretą – skambėjo per ausines.

Mariaus Lukošiaus ir Donato Bielkausko nuotr.

Renginyje viešėjęs kultūros ministras Simonas Kairys pastebėjo, jog dažniausiai apie Neringą kalbama kaip apie gamtos vertybę.

„Tačiau kai čia atvyksti, norisi ne kalbėti, o kiekviena savo kūno ląstele sugerti tai, ką Neringa turi – pradedant gamta, baigiant kultūra. ienąkart tapus kultūros sostine, ja tampi amžinai. Taip žingsnis po žingsnio mes visi tapsime viena kultūros Lietuva. Kultūros sostinės titulas suteikiamas ne tik už gražias akis, bet svarbiausia – už degančias akis. Tikiu, jog šią galimybę Neringa išnaudos visu šimtu procentų. Noriu palinkėti, kad tiek, kiek Neringoje yra gamtos, tiek būtų ir kultūros“, – kalbėjo S. Kairys.

„Kviečiu visus Neringai neabejingus Lietuvos ir pasaulio žmones šiemet aplankyti „Kultūros salą“, pamatyti įspūdingų, kamerinių, tik kultūros sostinei sukurtų renginių, o mėgaujantis gamta susipažinti ir su aukščiausio lygio kultūros žmonių sukurtais projektais. Kviečiame ir laukiame“, – sakė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginį „Laikas nė(e)rimui“ organizavo Šeiko šokio teatras.

„Norime pakviesti į šią vietą pažvelgti ne tik kaip į banalią atostogų vietą. Tad ir formatą pasirinkome pakankamai atsargų. Kuršių nerija yra unikali, todėl ir atidaryme siekiame išvengti patoso ir klišių“, – apie sumanymą kalbėjo renginio režisierė ir choreografė Agnija Šeiko.

Spektaklio-kelionės scenografiją sukūrė Sigutė Šimkūnaitė, kostiumus – Sandra Straukaitė, garso dizainą – Kristijonas Lučinskas kartu su muzikos bendraautoriais Benu Šarka, Donatu Bielkausku, Vladimiru Konstantinovu, Karina Novikova, Larionu Dyakovu, teksto autorė – Sondra Simana.

Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginys-spektaklis, pasak kūrėjų, suaustas iš kultūrinių ir buitinių patyrimų, mitologinių ir archeologinių naratyvų, šio krašto tradicijų ir nūdienos aktualijų, rūke išnyrančio kraštovaizdžio, žmonių santykių, ironijos šešėlio, siekiant patalpinti
žiūrovą į smėlio laikrodį.

Spektaklio-kelionės atlikėjai – jungtinės profesionalų ir vietinių Neringos meno kolektyvų pajėgos: Šeiko šokio teatras, Taško teatras, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ folkloro ansamblis „Giedružė“, tautinių šokių kolektyvas „Kalnapušė“, Benas Šarka ir kiti.

„Jausmas, lyg dalyvautum rituale, jungiančiame žmogiškąjį pradą su gamta ir net mitais,“ – apie Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginį „Laikas nė(e)rimui“ kalbėjo Šeiko šokio teatro šokėja Gintarė Marija Ščavinskaitė.

„Tai tokia vieta, kur pati gamta yra ir scenografė, ir šviesų dailininkė, ir kompozitorė… Vienintelė mintis –kaip su visa komanda sušokti darnų duetą su ta galybe…“ – pridūrė šokėjas Petras Lisauskas.

Lietuvos kultūros sostinės metais Neringa žada įgyvendinti plačią specialiųjų projektų ir auditorijos pamėgtų tradicinių renginių programą, kurią papildo naujos kūrybinės iniciatyvos – iš viso daugiau kaip 100 įvykių.


  2021-06-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt