P0

Kriminalai ir nelaimės

Iš Nyderlandų pargabeno nusikalstamos grupuotės narį (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-15


Policija praneša, jog birželio pradžioje į Klaipėdą pargabentas nuo 2019 metų ieškotas vienas iš įtariamų nusikalstamos veikos organizatorių, kurį pagal Lietuvos teisėsaugos institucijų išduotą Europos arešto orderį (EAO) Lietuvai perdavė Nyderlandų Karalystė. 

47 metų įtariamasis suimtas trims mėnesiams. Jam pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje įvykdytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos bei šių medžiagų disponavimo labai dideliais kiekiais.   

Asociatyvi policijos nuotr.

Tarptautinė organizuota nusikalstama grupuotė (ONG) veikė keliose valstybėse, todėl tyrimą uostamiesčio kriminalistai atliko bendradarbiaudami su užsienio teisėsaugos institucijomis.

Tyrėjai nustatė, kad grupuotės nariai labai dideliais kiekiais įveždavo į Lietuvą kontrabanda iš užsienio atgabentas narkotines ir psichotropines medžiagas, platino jas mūsų šalyje bei gabeno pagal užsakymus į kitas šalis.

Įtariama, kad vienas iš 47 metų nusikalstamos veikos organizatorių Olandijoje parūpindavo bendrininkams narkotinių medžiagų, o pastarieji maskuodavo kvaišalų kontrabandą tarptautinių krovinių ir žmonių pervežimo mikroautobusais individualia veikla. Beje, šis vyriškis 2011 metais jau buvo teisiamas už analogišką nusikalstamą veiką, tačiau buvo išteisintas pritrūkus įrodymų.

Bendradarbiaujant su Suomijos teisėsaugos pareigūnais, du bendrininkai buvo sulaikyti Helsinkyje 2018 m. gegužės mėn. Taip pat buvo sulaikyti ir užsienyje gyvenę Lietuvos ir Suomijos piliečiai. Bendros operacijos metu Suomijoje per kratas rasta apie 6 kg amfetamino ir per 12 000 tablečių su psichotropiniais vaistais.

Nežinodami apie bendrininkų sulaikymą Suomijoje, kiti grupuotės nariai tęsė suplanuotus nusikaltimus. Įtariama, kad ONG organizavo labai didelio kiekio kvaišalų kontrabandą į Lietuvą. Kitą dieną po įtariamųjų sulaikymo Suomijoje, Klaipėdos kriminalinės policijos pareigūnai Kaune sulaikė jų sėbrus.

Per kratas paimta daugiau nei 53 kg kanapių dervos, apie 6 kg kanapių bei apie 3,3 kg ekstazio tablečių. Lietuvoje iš neteisėtos apyvartos paimtų kvaišalų „gatvės“ kaina gali siekti 650 000 Eur. Taip pat rastas Jungtinėje Karalystėje pavogtas motociklas, savadarbis šaunamasis ginklas, pneumatinis šautuvas, netikras vairuotojo pažymėjimas, įrankiai ir priemonės narkotikams pakuoti bei kiti įkalčiai.

Už tai 2019 m. gruodžio mėn. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu dviem kaltinamiesiems paskirtos atitinkamos 4 m. ir 4 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmės ,o 2020 m. kovo mėn. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu trečiajam kaltininkui paskirta 12 m. 9 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Konfiskuotas ir kaltinamųjų turtas, į kurį buvo apribotos nuosavybės teisės.

Tuo metu dar 2018 m. rugsėjo mėn. Helsinkio teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį narkotikų kontrabandininkams ir prie neteisėto disponavimo jais labai dideliais kiekiais prisidėjusiems asmenims. Klaipėdiečiams paskirta 5 m. 6 mėn., kitam Lietuvos Respublikos piliečiui – 3 m. 8 mėn., suomiui – 4 m. laisvės atėmimo bausmė.

Dar viena uostamiesčio kriminalistų atlikto tyrimo dalis dėl iš Suomijos pargabento 47 metų klaipėdiečio teismui perduotas šių metų kovą.

Paskutinis iš minėtos grupuotės narių – 47 metų vyriškis Nyderlandų teisėsaugos institucijų perduotas Lietuvai pagal EAO ir pristatytas į Klaipėdos areštinę.


  2021-06-15

  Vienas komentaras apie “Iš Nyderlandų pargabeno nusikalstamos grupuotės narį”

  1. AvatarTomukas (IP: 78.58.45.194)

   O kas su Meška ir L&M yra ne taip???..Gal SAŽININGA” milicija nieko nemato ir negirdi???…-))))Ar JIE bendradarbiai???-))))

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt