P0

Miestas

Klaipėdoje vėl atsirado konteineriai tekstilės atliekoms (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-15


Klaipėdoje vėl pradėti statyti tekstilės konteineriai – 26 vietose jais jau galima naudotis, vėliau jų kiekis didės iki 42 konteinerių tinklo. Dauguma jų stovi ir stovės šalia didžiųjų prekybos centrų.

Pernai birželį ne vienerius metus tekstilės atliekų konteinerius Klaipėdoje nemokamai prižiūrėjusi bendrovė „Dėvėdra“ visus juos išvežė iš miesto.

Pagal atliekų tvarkymo taisykles, tekstilės atliekos turėtų būti pristatomos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles ir išmetamos į būtent joms skirtus konteinerius. Tačiau ne visi klaipėdiečiai turi galimybę patys nuvežti atliekas į specialią aikštelę, todėl didžioji dalis tekstilės, pasak Manto Makausko, „Ecoservice“ projektų vadovo, iki šiol nuguldavo buitinių atliekų konteineriuose.

Tekstilės konteinerius mieste lengva atpažinti – jie yra žalios spalvos, su aiškiomis instrukcijomis, ką galima mesti, o ko ne. Į vieną tekstilės konteinerį telpa apie 1,8 kub. m tekstilės – tai galėtų sudaryti apie 1000 gražiai sulankstytų ir sudėtų džinsų.

Pasak M. Makausko, surinkta tekstilė toliau keliaus į rūšiavimo centrą, kur bus papildomai perrūšiuojama. Jei dalis jos bus netinkama antriniam panaudojimui – sudėvėta, suplyšusi, purvina, jis bus perdirbama arba pristatoma į kogeneracines jėgaines energijai gauti.

„Pakartotinis daiktų naudojimas jau yra tapęs kasdieniu reiškiniu ne tik Vakarų pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Taigi, dar tinkamus dėvėti drabužius palikdami specialiai įrengtuose konteineriuose klaipėdiečiai ne tik tausos aplinką, bet ir prisidės prie švaros mieste palaikymo, mažins komunalinių atliekų kiekį. Raginame aktyviai įsitraukti ir dar tinkamą naudoti tekstilę mesti tik į joms skirtus konteinerius“, – akcentuoja M. Makauskas.

Bendrovės atstovas pabrėžia, kad naujieji konteineriai Klaipėdoje skirti ne visoms tekstilės atliekoms. Į juos galės keliauti tik tie drabužiai, avalynė bei kiti tekstilės daiktai, kurie dar tinkami naudoti. Be to prieš metant tekstilę į specialius konteinerius ji turi būti supakuota į maišelius. Tekstilės konteinerių adresai skelbiami čia.

Į tekstilės konteinerius Klaipėdoje galima mesti: drabužius (suaugusių, vaikiškus); avalynę (porose); rankines; diržus; užuolaidas; patalynės užvalkalų komplektus.

Konteineryje neturėtų atsidurti: patalynė (antklodės, pagalvės); kilimai;  sutepti, suplyšę drabužiai; tekstilės atraižos.

Netinkamos antriniams panaudojimui tekstilės atliekos kaip ir iki šiol turėtų būti pristatytos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles Klaipėdoje: Plieno g. 13, Tilžės g 66A arba Šiaurės pr. 30


  2021-06-15

  4 komentarai “Klaipėdoje vėl atsirado konteineriai tekstilės atliekoms”

  1. Avatart (IP: 88.118.19.244)

   Juokdariai Baltijos pr. nei vieno, vadinasi kaip visada , šalia konteinerio.

  2. AvatarIgnas (IP: 77.79.58.10)

   Nesuprantu kodėl negalima mesti tekstilės atraižų

  3. AvatarTMS (IP: 78.60.159.74)

   OK, išmesiu tada iš esmės tik gerus rūbus, kad galėtų perparduoti. Žiauriai geras deal’as man.

   • AvatarVK (IP: 86.100.140.166)

    Jei drabužiai geri – nešiokis pats/pati.
    Jei geri bet netinka – bandyk parduoti ar atiduoti pažįstamams.
    Jei blogi ir nori rūšiuoti – vežk į rūšiavimo centrą.
    Jei blogi ir tingi rūšiuoti- mesk į bendras šiukšlės (blogiausias variantas).
    Jei geri bet nenori nešiotis ar parduoti mesk į tokius konteinerius. Jie bus sutvarkyti parduoti o pinigai eis į labdaros projektus. Ir paprasta ir naudinga žmonėms ir planetai. Easy 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt