P0

Kultūra

Festivalio „Gabya” programoje – Ukrainos atstovai Eurovizijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-16


Liepos 16-18 dienomis Smiltynėje vyksiančio senųjų tradicijų ir meno festivalio „Gabya“ metu žiūrovai išvys Ukrainos elektro-folko grupę „Go_A“, dalyvavusią šiemetinėje Eurovizijoje.

eurovision.tv nuotr.

„Labai džiaugiamės, jog festivalio muzikinė programa bus tokia įvairialypė ir daugiakultūrė. Ukrainos atstovai „Go_A“ su dideliu džiaugsmu sutiko atvykti į Klaipėdą, kuri šiais metais tituluota Europos jaunimo sostine ir sudalyauti viename iš didžiausių jos projektų – festivalyje „Gabya“. Vienas iš grupės narių – Tarasas (Taras) Ševčenko neslepia didelių sentimetų ir susižavėjimo, jog po daugelio metų galės sugrįžti į Klaipėdą, kurioje gyveno kurį laiką būdamas vaikas“, – pranešime cituojamas festivalio ir kūrybinės komandos „Creators76“ vadovas Marius Tumšys.

Teigiama, kad šis dar 2012 m. savo muzikinį kelią pradėjęs kolektyvas visiškai atitinka „Gabya“ festivalio idėją, konceptualumą.

Grupės nariai – profesionalūs muzikantai, folkloristai, multi-instrumentalistai. Dabartinę „Go_A“ grupę sudaro vokalistė Kateryna Pavlenko ir muzikantai Tarasas Ševčenko, Ihoras Didenchukas ir Ivanas Hryhoriakas.

Grupės vokalistė Katerina Pavlenko studijavo folklorą didžiąją dalį savo gyvenimo ir yra įvaldžiusi autentišką folkloro vokalo techniką, vadinamą „baltuoju balsu“.

Festivalyje taip pat bus galima išgirsti Saulių Petreikį ir „World Orchestra”, „Kamanių šilelį“, Paulių Kilbauską, „Fume“, „Go_A“, „Arstidir“ (Islandija), „Riffarrica“ (Estija), „Pawa“ (Baltarusija), „ZeMe“ (Latvija).

„Šis festivalis pristatys ir Lietuvos jaunus atlikėjus bei vizualinius menus, jo kūrėjus. Norisi, kad ir festivalio žiūrovai įsilietų į šios vietovės, meno bei muzikos, gamtos pažinimą, tad renginio dienomis be muzikinių ir teatro pasirodymų kvies ir įvairios kūrybinės dirbtuvės, seminarai, susitikimai, parodos, pokalbiai“, – sako M. Tumšys.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-06-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt