P0

Kultūra

Joninės vėl kvies į Botanikos sodą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-16


Birželio 21 d. 18 val. Klaipėdos Etnokultūros centras kviečia atvykti į Meno kiemą (Daržų g. 10) ir Joninėms pasiruošti klausantis dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitos „Po Joninių aura: laimė, baimė ir kiti degantys simboliai“. Paskaitos metu sužinosite, kokiais tikėjimais ir prietarais yra apipintos Joninių išvakarėse surinktais žolynais papuoštos kupolės, ieškosite atsakymų į klausimus, kodėl Joninių laužuose lietuvininkai degina raganas, kaip elgtis šventinę dieną, kad užsitikrintum asmeninę laimę ar net rastum antrąją pusę.

Mato Mačiulskio nuotr.

Tuo metu birželio 23 d. nuo 16 iki 22 val. antrus metus iš eilės Klaipėdos etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius Joninių vakarą pasitikti kvies Klaipėdos universiteto botanikos sode. Žaliuojantis Botanikos sodas džiugins ne tik vešlia augmenija, bet ir šventine Joninių programa.

Apie gydančią gamtos ir žodžio jėgą papasakos žolininkai ir etnologai Giedrė Bružienė, Jonas Tilvikas, Danutė Kunčienė, o tautosakininkė Gražina Kadžytė primins ir atskleis Jono vardo prasmėje slypinčią žodžio galią.

Šventės metu galėsite nusipinti vainiką, burtis iš kupolių ar augalų kortų, mesti vainiką ant kupolės ir sužinoti, kada ištekėsite. Šventės dalyvių lauks edukacijos su amatininkais ir Botanikos sodo darbuotojais, Joninių viktorina, įvairios etnopramogos, šventinis laužas, varduvininkų krėslas bei papartyno paslaptys.

Joninių pulsą diktuos ir šventinę nuotaiką kurs įvairiose Botanikos sode erdvėse pasiskirstę atlikėjai, folkloro ansambliai „Alka”, „Kuršių ainiai”, „Arkliukai”,  „Kuršiukai”, tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai”, folkloro asociacija „Vėčiora”, kapela „Martvežiai”, atvyks ir nemažai atlikėjų iš sostinės.

Įėjimas – su Botanikos sodo bilietais. Joninių bilietais bus prekiaujama prieš renginį, sodo kasoje.

Organizatoriai kviečia prieš renginį pasirūpinti geriamu vandeniu, sulankstoma kėdute ar pledu.


  2021-06-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt