Liberalai: akcizų pokyčiai nėra pakankamai subalansuoti

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-06-17

Finansų ministrė Gintarė Skaistė Seimui teikia Akcizų įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma didinti mokesčius alkoholio ir tabako gaminiams. Liberalų sąjūdžio frakcija pateikimo stadijoje ketina pritarti projektui, tačiau siūlo subalansuoti siūlomus tarifus, jog nebūtų pažeisti konkurencijos principai.

PxHere.com nuotr.

„Iš esmės pritariame Vyriausybės mokestinės politikos trajektorijai, tačiau pateiktame akcizų didinimo projekte matome, jog tarifų didėjimas atskiroms tabako gaminių grupėms nėra tolygus. Pritarsime projektui, bet svarstymo stadijoje ketiname teikti siūlymus, kad mokesčiai būtų labiau subalansuoti”, – pranešime cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

Vyriausybės parengtame projekte teigiama, kad akcizų tarifų didinimas atitiktų Europos Komisijos rekomendacijas Lietuvai didinti ekonomikos augimo nestabdančių mokesčių įtaką biudžeto pajamoms, mažintų sveikatai žalingų produktų įperkamumą ir vartojimą, tokiu būdu būtų labiau prisidėta prie visuomenės sveikatingumo didinimo tikslų.

Nors akcizų tarifus siūloma didinti visoms etilo alkoholio ir alkoholinių gėrimų, tabako produktų ir jiems alternatyvių produktų grupėms, siekiant išvengti pakaitumo efekto, kai akcizų tarifą padidinus vienai prekių grupei, išauga jai alternatyvių prekių vartojimas. E. Gentvilas teigia, kad į šį reikalavimą nėra pilnai atsižvelgta.

„Siūlomame projekte mokesčiai cigaretėms didėja 10 proc., o kaitinamajam tabakui vos ne 35 proc. kasmet – tai atrodo kaip rinkos iškraipymas”, – teigė E. Gentvilas.

Įstatymo projekte pažymima, kad tokiu būdu būtų prisidėta ne tik prie kaitinamojo tabako produktų, bet ir jiems alternatyvių produktų prieinamumo mažinimo, ypač jaunimui, kurį labiausiai veikia tokių produktų patrauklus dizainas, skoniai, rinkodara bei socialinė ir aplinkos įtaka.

Dėl etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams taikomų akcizų tarifų padidinimo valstybės biudžetas 2022 m. papildomai galėtų gauti apie 17,3 mln. eurų pajamų, 2023 m. – apie 22 mln. eurų, 2024 m. – apie 23,5 mln. eurų. Dėl tabako produktams ir jiems alternatyviems produktams taikomų akcizų tarifo padidinimo valstybės biudžetas 2022 m. papildomai galėtų gauti apie 12 mln. eurų pajamų, 2023 m. – apie 14,3 mln. eurų, 2024 m. – apie 15,6 mln. eurų.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Liberalų sąjūdis baigė kandidatų į Seimą reitingavimą

Ketvirtadienį valdantysis Liberalų sąjūdis baigė reitinguoti kandidatų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąrašą.Jo lydere tapo politinės jėgos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Toliau ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija prieš danus – 2:0 

Ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ kėlė nepragrįstas pretenzijas Uosto direkcijai dėl dar 2020 m. birželį sudarytos ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

ELTA

Institucijos apie galimą šešėlį rūkalų rinkoje pakėlus akcizus: drastiškai augti neturėtų

Seimui ketvirtadienį priėmus Gynybos fondo projektą, į kurį įtraukta didesnio akcizo tabakui dedamoji, atsakingos institucijos įžvelgia galimybę augti šešėliui prekybos ...
2024-06-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This