P0

Kriminalai ir nelaimės

Trečias kartas nemelavo: už vairavimą girtam pasiųstas už grotų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-17


Už vairavimą neblaiviam du kartus jau nuteistas vyras ne tik kad nevykdė ankstesnių teismo draudimų vairuoti, bet ir dar kartą įkliuvo girtas: Klaipėdos apylinkės teismas jį trečią kartą nuteisė ne tik už tai, bet ir už vengimą atlikti ankstesniais nuosprendžiais skirtas baudžiamojo poveikio priemones. Šį kartą vyras už grotų pasiųstas 10 mėnesių, jam uždrausta vairuoti 5 metus.

Byloje nustatyta, kad nuteistasis balandžio 19 d. vairavo automobilį „Audi A4”, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio – jam nustatytas 2,55 promilių girtumas.

Kaltinamasis pagal pareikštus kaltinimus kaltę prisipažino visiškai ir parodė, kad Plungės teismas jau du kartus jam buvo apribojęs teisę vairuoti, o Klaipėdos regiono probacijos skyriaus specialistė jį supažindino su baudžiamojo poveikio priemonių atlikimo tvarka ir sąlygomis bei jų nevykdymo pasekmėmis. Jis esą suprato, kad negali vairuoti automobilio, tačiau išgėręs nesusivaldė, nes turi priklausomybę nuo alkoholio ir nesugeba savęs kontroliuoti.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, vyrą pripažino kaltu ir, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną nesunkų nusikaltimą ir vieną baudžiamąjį nusižengimą, taip pat į kaltinamojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, mat jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir išreiškė nuoširdžią atgailą.

Teismas įvertino ir atsakomybę sunkinančią aplinkybę – nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu, t.y. būdamas teistas už tyčinį nusikaltimą ir turėdamas neišnykusį teistumas už jį, į kaltinamojo asmenybę – daug kartų baustas administracine tvarka už įvairių nusižengimų, susijusių su girtumu, padarymą, į tai, kad turi daug galiojančių nuobaudų, kurių nėra linkęs vykdyti, oficialiai nedirba.

Įvertinęs minėtas aplinkybes, taip pat tai, kad byla išnagrinėta taikant sutrumpintą įrodymų tyrimą, teismas vyrui už šias nusikalstamas veikas paskyrė subendrintą 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Be to, vėl paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas vairuoti 5 metus. Taip pat iš jo nurodyta konfiskuoti „Audi A4” vertę atitinkančią pinigų sumą – 1770 Eur.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


  2021-06-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt