Už pajamų slėpimą juvelyrinių dirbinių prekeivis ir jo įmonė atsidūrė teisme

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-06-17

Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė baigusi didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl finansinių nusikaltimų pareikšti visoje Lietuvoje juvelyriniais dirbiniais prekiaujančiai bendrovei bei jai vadovaujančiam direktoriui. Dėl šių nusikalstamų veikų valstybei, anot prokuratūros, nebuvo sumokėta daugiau nei 147 tūkst. eurų mokesčių.

Tyrimo duomenimis, Klaipėdoje registruota bendrovė ir jai atstovaujantis direktorius galėjo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą. Įtariama, kad įmonės vadovas, galimai siekdamas nuslėpti realiai įvykusius pardavimus ir išvengti mokesčių mokėjimo, savo darbuotojams, kurie nesuvokė, kad daroma nusikalstama veika, nurodė kasos aparatu fiksuoti ne visus papuošalų pardavimus. Taip pat, manoma, kad dalis už juvelyrinius dirbinius gautų pinigų buvo nuslepiami kasos aparate registruojant mažesnes parduotų papuošalų sumas nei jos buvo gautos realiai. Skaičiuojama, kad tokiu būdu bendrovė ir jos direktorius nuo 2015 m. sausio iki 2018 m. gegužės galėjo neapskaityti beveik pusės milijono eurų pajamų.

Tyrimo metu surinkti duomenys, pasak prokuratūros, leidžia pagrįstai manyti, kad minėtosios bendrovės vadovas apskaitos dokumentais taip pat galimai nepagrindė ir dvidešimčiai įmonės darbuotojų iš neapskaitytų pajamų išmokėto atlyginimo. Per trejus metus jiems, įtariama, neteisėtai išmokėta daugiau nei 36 tūkst. eurų.

Manoma, kad kaltinamasis informacijos apie realiai parduotuvėse įvykusias ūkines ir finansines operacijas bei darbuotojams išmokėtą darbo užmokestį neperdavė bendrovės buhalteriui, kuris vėliau deklaravo tikrovės neatitinkančius duomenis.

Šioje byloje civilinį ieškinį, kurio suma siekia daugiau nei 127 tūkst. eurų, yra pateikusi Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, o Valstybinio socialinio draudimo ir fondo valdybos pateikto ieškinio suma siekia per 20 tūkst. eurų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas siekdamas išvengti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, įrašė į deklaraciją žinomai neteisingus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikė juos valstybės įgaliotai institucijai, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Radailių dvaro byloje paskirtos baudos

Klaipėdos apygardos teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo uždaroji akcinė bendrovė „Vestamarė“ ir jos direktorė Vita Aušrienė pripažintos kaltomis dėl apgaulingos ...
2024-11-26
Skaityti daugiau

ELTA

„Vaisingumo klinikos“ byla baigta: valstybei atiteko daugiau nei pusė milijono eurų

Daugiau nei trejus metus trukusi „Vaisingumo klinikos“ byla dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo baigta – valstybei atiteko daugiau nei 500 tūkst. ...
2024-05-01
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdiečiai įtariami nesumokėję beveik 412 tūkst. eurų PVM

Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų ...
2023-05-31
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This