Baigiasi pratybos „Baltijos tvirtovė 21”

Regionas

Penktadienį Klaipėdoje baigiasi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Baltijos tvirtovė 21”. Daugiau kaip 1000 karių, 16 laivų ir per 100 kitos karinės technikos vienetų iš septynių NATO valstybių sutraukusius mokymus šiais metais surengė Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.

Pratybų Baltijos jūroje metu karo laivai treniravosi manevruoti grupėse, atlikti artilerinius šaudymus, radijo ryšio procedūras, paieškos ir gelbėjimo procedūras, kovą už laivo gyvybingumą, priešmininę kovą, eskortavimo operacijas, įtarimą keliančių laivų apžiūros veiksmus. Sausumoje vykstančių pratybų dalis skiriama kariuomenės kontroliuojamų teritorijų, uosto terminalų, krantinių gynybai nuo hibridinės, teroristinės grėsmės.

„Laivų operacijos jūroje pasižymi didele apimtimi tiek teritorijos, kurioje veikiama, prasme, tiek dideliu atidumo ir kruopštumo poreikiu, nes suvaldyti ir sukoordinuoti skirtingų šalių karo laivų manevrus yra atsakinga ir nelengva užduotis. Todėl svarbiausias šių pratybų uždavinys – skirtingų šalių kariams ir pareigūnams sutikrinti savo procedūras realiai atliekant užduotis, patobulinti, ką reikia ir įsitikinti, kad galime sėkmingai veikti bendrose operacijose. Karinės jūrų pajėgos, veikdamos kartu su Sausumos pajėgomis, Karinėmis oro pajėgomis, Specialiųjų operacijų pajėgomis bei NATO sąjungininkais, pademonstravo, kad sugeba veikti kompleksiškoje aplinkoje ir yra pajėgios užtikrinti Karinėms jūrų pajėgoms keliamas užduotis. Taip pat Karinės jūrų pajėgos turėjo unikalią galimybę praktikoje išbandyti vystomą priekrančių ir uosto gynybos koncepciją“, – pranešime cituojamas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas.

Iš visų pratybų dalyvių daugiau nei pusė – Lietuvos kariai ir pareigūnai. Mokymuose dalyvavo beveik visi Karinių jūrų pajėgų laivai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos laivas „Aleksandras Barauskas“, Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, sausumoje užduotis atlikti padėjo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Mokymuose taip pat dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Kovinių narų tarnybos kariai, kurie drauge su Portugalijos specialiųjų pajėgų kariais ir JAV laivyno SEAL komandomis tobulino tarpusavio sąveiką, treniravosi pilno spektro operacijas po vandeniu ir sausumoje, taip pat vykdė kitas užduotis. Pratybose taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos, Estijos, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos ir Vokietijos kariai.

Mokymai šiemet organizuojami lygiagrečiai JAV karinio laivyno koordinuojamoms didžiausiomis tarptautinėmis pratybomis Baltijos jūroje „Baltijos operacijos 2021“ (angl. BALTOPS 21).

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Į Klaipėdą atplauks 50 karo laivų

Birželio 4–7 d. Klaipėdoje vyks vienas iš didžiausių Baltijos regione renginių – tarptautinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Planuojama, ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Regionas

Vakarų Lietuvoje - karinės pratybos

Sausio 15–18 d. Klaipėdos, Tauragės, Šilutės, Šilalės rajonų ir miestų savivaldybių teritorijose vyks Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio ...
2024-01-15
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Lietuvos kariniuose laivuose - nauji radarai

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos įgyvendino dvejus metus trukusį keturių patrulinių laivų pagrindinių navigacinių radarų su oro erdvės stebėjimo funkcija ...
2023-12-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This