P0

Miestas, Svarbu

Buvusioje alaus darykloje – naujas startuolių centras (18)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-06-18


Bangų gatvėje esanti „Švyturio“ alaus gamykla, kuri taps nauju startuolių centru „Tech Zity“, atgims jau kitų metų pabaigoje. Rekonstrukcijos statybų leidimą tikimasi gauti jau šiemet rudenį.

Būsimojo „Tech Zity” vizualizacija

„Atvira Klaipėda“ rašė, kad pirmoji šios teritorijos, kurioje ilgus dešimtmečius veikė „Švyturio“ alaus gamykla, konversijos projektinius pasiūlymus dar pernai vasarą paviešino bendrovė „Švyturys-Utenos alus“. Tuomet skelbta, kad teritorijoje turėtų atsirasti visuomenei atviras daugiafunkcis kompleksas.

Šiemet vasarį „Švyturys-Utenos alus“ jai priklausantį nekilnojamąjį turtą, esantį Bangų g. 2, pardavė ir paskelbė, kad naujieji investuotojai toliau vystys sumanytą projektą. Pastatus įsigijusi bendrovė „Techfabrikas“, kurios viena steigėjų yra verslininkui Dariui Žakaičiui priklausanti įmonė „Techzity“, penktadienį pristatė savo planus ir kokią įtaką jie turės uostamiesčio vystymuisi.

UAB „Techfabrikas“ yra projekto vystytojas, statytojas, o UAB „Techzity“ bus naujo komplekso operatorius.

Būsimojo “Tech Zity” vizualizacija

„Tech Zity“ infrastruktūra, kuri skirta startuolių sėkmei, plečiasi į Klaipėdą, nes matome šio miesto potencialą. Tai yra bendruomeninis projektas, turime neįtikėtiną palaikymą iš Klaipėdos valdžios ir „Klaipėda ID“, subūrėme geriausią architektų komandą. Todėl tikimės, kad jau šį rudenį turėsime statybų leidimą, o kitų metų paskutinį ketvirtį galėsime priimti pirmuosius lankytojus. Sukviesime visą Lietuvą į didelį atidarymo balių“, – kalbėjo „Tech Zity“ vadovas D. Žakaitis.

Buvusios „Švyturio“ alaus gamyklos patalpose numatoma įkurti 15 tūkst. kv. m dydžio erdvę. Joje planuojama įrengti 370 privačių modernių ofisų, 30 vietų „co-working“ erdvę, „co-living“ erdvę 20-čiai žmonių, tris konferencijų sales, kurių vienoje bus net 650 vietų, bei 52 modernus loftus ir vieną išskirtinį „penthouse” tipo loftą. Naujose erdvėse taip pat planuojami restoranai, sporto centras.

Būsimojo „Tech Zity” vizualizacija

Paklaustas, už kiek „Techfabrikas“ įsigijo pastatus ir idėją iš „Švyturio-Utenos alaus“, D. Žakaitis tvirtino, kad praeitimi gyventi neverta.

„Už kiek pirkome, jau nebesvarbu. O investuosime daugiau nei 10 mln. eurų. Kol kas sunku pasakyti tikslius skaičius, nes dar nėra statybų leidimų, bet tai tikrai bus 10 mln. eurų ir daugiau“, – tvirtino D. Žakaitis.

Darius Žakaitis. Domo Rimeikos nuotr.

Neabejojama, kad naujosios infrastruktūros naudotojai bus Lietuvos startuolių bendruomenė. Todėl viliamasi, kad šis projektas taps impulsu Klaipėdoje rastis daugiau startuolių.

„Objektyviai vertinant, Klaipėda yra geriausias Lietuvos miestas, todėl tokios naujos erdvės atsiradimo tendencija yra aiški. Ypač kovidinė situacija parodė, kad organizacijos grįžta arba į hibridinį darbą, arba ir toliau dirba nuotoliniu būdu. Todėl ir kyla klausimai, kur gyventi, jei galiu dirbti iš bet kur. Jei žmonės nori atvykti gyventi į Klaipėdą, kyla klausimas, kur dirbti, nes tokios erdvės nebuvo. Ir manau, kad šis projektas yra lūžio taškas. Tokio objekto atsiradimas lems, kad Klaipėdoje atsiras ne keliasdešimt, o keli tūkstančiai technologijų žmonių. Mes savo žmonės siūlysime, kad jie gali vykti dirbti ir į Klaipėdą. Be to, kai viliojame žmones iš užsienio, dabar jau galėsime pasiūlyti ir gyvenimą prie jūros“, – tikino didžiausius Lietuvos startuolius vienijančios asociacijos „Vienaragiai LT“ valdybos pirmininkas Mantas Mikuckas.

Apie savo planus įsikurti Klaipėdoje atsirasiančiame centre „Tech Zity“ jau paskelbė tokie startuoliai kaip „Vinted“ ir „Kilo Health“.

„Vilniaus burbulas yra pavojingas ir nėra sveikas Lietuvai. Visa koncentracija Vilniuje, o kitur – vakuumas. Šią problemą reikia spręsti, reikia decentralizacijos, tad džiugu, jog Klaipėda į tai įsitraukė“, – kalbėjo M. Mikuckas.

Būsimojo „Tech Zity” vizualizacija

D. Žakaitis neslėpė, jog sunkiai tikėtina, kad 400 darbo vietų naujame startuoliams skirtame centre iškart užimtų tik klaipėdiečiai.

„Todėl bent iš pradžių dalį žmonių viliosime iš Vilniaus, tačiau siūlysime ir vietiniams, nes pats sveikiausias dalykas yra miksavimas“, – tvirtino verslininkas.

Klaipėdoje „Tech Zity“ įkurs jau penktąją savo lokaciją. Bendradarbystės ir privačių biurų erdvės „Tech Park“, „Tech Arts“, „Tech Loft“ jau veikia Vilniuje ir jose dirba didžiausia Lietuvos ICT startuolių bendruomenė. Šiemet Druskininkuose duris atvėrė pirmoji kurortinė erdvė „Tech Spa“, kurios operatoriumi taip pat yra „Tech Zity“.      


  2021-06-18

  18 komentarai “Buvusioje alaus darykloje – naujas startuolių centras”

  1. AvatarVytautas (IP: 193.219.130.163)

   Alaus bravoro – neliko nė ženklo. Ir pastato, ir pačios aludarystės, kuri iškeliavo į Uteną… Buvo tinkuoti pastatai, o dabar – raudonų plytų…

  2. AvatarRenaldas (IP: 78.60.134.112)

   Naujas startuolių centras Klaipėdoje – gera žinia miestui, kurio ekonomikos struktūros pagrindas – tradiciniai sektoriai (logistika, apdirbamoji gamyba), turintys mažai augimo potencialo ilgalaikėje perspektyvoje, nepakankamai našūs bei nekuriantys pakankamai aukštos kvalifikacijos specialistams patrauklių, gerai apmokamų darbo vietų. Aukštos pridėtinės vertės ir aukšto potencialo paslaugų sektorių Klaipėdoje beveik nėra. Čia ne nuomonė. Čia citata iš Ernst & Young Baltic parengto vertinimo rengiant Mėlynojo proveržio strategiją, vėliau pervadintą į Klaipėda2030.
   STRATA, Vyriausybės strateginės analizės centras, 2020 m. pasitelkė dirbtinio intelekto modelį, siekdamas nustatyti pagrindinius inovatyvioms šalies įmonėms priskiriamus bruožus. Jų išvada: Klaipėdoje registruotose inovatyviose įmonėse dirbančių darbuotojų dalis 11 proc. nuo visų įdarbintųjų (Kaune – 9 proc.). Dirbtinio intelekto pagalba braižomas inovatyvių Lietuvos įmonių portretas iškalbingas – tai neseniai veiklą vykdančios, dažniausiai Vilniaus apskrityje veikiančios, dažnai mažiau darbuotojų turinčios ir gerokai didesnius atlyginimus jiems mokančios įmonės“, – sako STRATA Inovacijų politikos skyriaus vadovas Ramojus Reimeris.
   STRATA atlikta analizė rodo, kad:
   • 22 proc. darbuotojų dirbo prognozuojamai inovatyviose įmonėse (palyginimui – Lietuvos statistikos departamento vykdomos apklausos rodo, kad inovacinę veiklą vykdančiose įmonėse dirbti turėtų virš 60 proc. darbuotojų);
   • inovatyvios įmonės dažniausiai yra nedidelės, daugiau nei pusėje inovatyvių įmonių dirba mažiau negu 10 darbuotojų (kai Lietuvos statistikos departamentas tiria tik įmones, turinčias daugiau negu 10 darbuotojų:);
   • vidutinis atlyginimas inovatyviose įmonėse buvo 40 proc. didesnis negu šalies vidurkis (1560 Eur vs 1093 Eur).

   https://strata.gov.lt/…/789-di-apibudino-inovatyvias…

   Naujas startuolių centras prisidės prie reikalingų pokyčių Klaipėdoje.

  3. Avatar+- (IP: 88.118.167.96)

   Sveikintinas projektas, sveikintinas miesto valdžios išskirtinis dėmesys . O tokio projekto pradininkas Klaipėdoje yra Šarūnas Butkus ” Viremidos Investicija ” su savo „Light House“ Liepų gatvėje.
   Bravo ir Investuotojui , Klaipėda ID ir savivaldybės patyrusių specialistų komandai .

  4. AvatarAkibrokštas (IP: 88.118.202.48)

   Kažkada turėjome viėną iš geriausių alaus daryklų ! Ir šitaip sunaikinama konkurencija Manau tai antkapis Klaipėdos aludarystėje !

  5. AvatarBenderio leksikonas? (IP: 95.215.143.16)

   Sveikiausias dalykas yra miksavimas, įkurs jau penktąją savo lokaciją, subūrė geriausią architektų komandą, Klaipėda yra geriausias Lietuvos miestas.

  6. AvatarVydūne (IP: 78.57.249.128)

   Negi dar mažai Klaipėdoje stiklinių,asfalto ir trinkelių. Kada pradėsime kurti žialias erdves, ko reikia miestiečiams, o ne vilniečiams

   • AvatarDūnei (IP: 188.69.194.129)

    Šalia gal gydaisi? Žalių erdvių mažoka?

  7. AvatarMarijus (IP: 90.131.35.143)

   O kas darbą dirbs. Vien tik ofisinis planktonas…

   • AvatarJoris (IP: 188.69.194.129)

    Tas planktonas neretai valstybės biudžetą papildo gerokai gerokai daugiau, nei tavo primityviu supratimu darbą dirbantys. Džiaukimės, klaipėdiečiai, kad čia Žakaičio kontora ateina. Nerealiai atsigauti turėti ši vieta. Gal ir viso miesto renesanso pradžia. Verkuantiems dėl architektūros, kuriamų “ne tų darbo vietų” patarimas-mieste dar daug apleistų, tvarkytinų pastatų, žemės dirvonuojančios, savo meilę Klaipėdai įrodysite sutvarkę pastatą, kitą, pastatę pasaulinio lygio architektūros šedevrą ir gamyklą vieną kitą, dar ir mokyklų su darželiais nepamirškite. Gal tuomet niekų rašinėti jėgų ir laiko nepakaks!?

   • AvatarJoriui (IP: 88.119.39.225)

    Eik tiktai, – ,,pildo biudžetą”:D) Kišenes jie savo pildo imdami visų pinigus ir krušdami protą savo popieriniais ,,minkštaisiais” projektais.:D) Gerai pasakyta ,,ofisinis planktonas”:D)

  8. AvatarBronė (IP: 86.38.158.111)

   Vienas žasinas kucinskas pradejo naikint Švyturi kitas dabaigs

   • AvatarBronei (IP: 78.56.19.8)

    Bet Švyturys dar “nedabaigtas”? Ar kaip?

   • AvatarŠvyturys liko tik reklamose (IP: 90.131.41.25)

    Pribaigtas! Liko saliūnas ir 300 l alaus. Viskas iškelta į Uteną. O dabar išparceliavo nekilnojamąjį turtą. Ateina Žakaičio chebra Klaipėdos atsikąst. Gal ir pavyks.

  9. AvatarKaze (IP: 88.222.216.226)

   Kas moka tas daro pinigelius

  10. AvatarPetras (IP: 78.62.154.65)

   Mėšlo krūva, toliau naikinkime Klaipėdos istorija

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Tikriausiai vietoje kablelio turejo buti taskas, o vietoje “naikiname” – “kuriame” 😉

  11. AvatarAnonimas (IP: 78.61.191.55)

   Wow, pati geriausia naujiena! Taip ir toliau! Well, Vilnius, it’s Klaipėda’s time to shine! 😉

  12. AvatarDM (IP: 78.62.147.142)

   Super !! Saunuoliai !!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt