P0

Verslas

„Enterprise Europe Network Lietuva” efektyvumas per pandemiją nesumažėjo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-18


Didžiausio Europoje verslo paramos tinklo atstovai Lietuvoje – „Enterprise Europe Network Lietuva” – nepaisant sudėtingos pandeminės situacijos 2020 metais pasiekė penkis kartus už Europos vidurkį didesnį partnerystės susitarimų, sudarytų tarp Lietuvos ir užsienio įmonių, rodiklį.

Tarptautinė verslo partnerių paieškos duomenų bazė, konsultacijos tarptautinės plėtros ir inovacijų diegimo klausimais, eksporto galimybių vertinimas, seminarai, konferencijos, tarptautiniai verslo kontaktų (B2B) renginiai ir verslo misijos – tai tik dalis „Enterprise Europe Network Lietuva” veiklos. Šis tinklas vienija daugiau nei 600 organizacijų iš beveik 70 šalių ir per 10 veiklos metų padėjo daugiau nei 2,6 mln. įmonių visoje Europoje, tarp jų 27 tūkstančiams Lietuvos įmonių, tapti inovatyvesnėmis ir plėstis į užsienio rinkas.

Šiame pasauliniame tinkle dirba per 3000 ekspertų.

„Apie Enterprise Europe Network sužinojome gana seniai ir jau daugiau nei 3 metus mūsų įmonė aktyviai naudojasi šio tinklo teikiamomis paslaugomis, džiugu, jog per šį laiką mums pavyko pasiekti konkrečių rezultatų – radome verslo partnerių užsienyje. Mes visuomet pirmieji sužinome apie mums aktualius verslo pasiūlymus, tarptautinius bendradarbiavimo renginius ir kitą naudingą informaciją. Iš tinklo atstovų jaučiame tikrą ir nuoširdų norą padėti įmonėms augti“, – pranešime cituojama UAB „Lino takas“ direktorė Daiva Statkevičienė.

Aromáma įkūrėja (MB „Filmai ir kvapai“) Giedrė Veličkienė išskiria keturis sėkmingos tinkle veiklos ir bendradarbiavimo teikiant paslaugas aspektus: patikimumas, visapusiška pagalba, operatyvumas, atmosfera.

„Mūsų įmonės atveju, kai eksportas dar tik prasideda ir eksporto skyrius dar tik formuojasi, EEN Lietuva yra kaip mūsų etatinis darbuotojas, padedantis susirasti partnerių užsienyje, užmegzti su jais pirmąjį kontaktą, konsultuojantis ir paskatinantis eksportuoti“, – sako Aromáma įkūrėja.

G. Veličkienė pabrėžia, kad paslaugos teikiamos  profesionaliai, sklandžiai, greitai.

Metų verslininke praėjusiais metais tituluota UAB „Geld Baltic“ direktorė Laura Kaziukonienė sako taip pat labai vertinanti „Enterprise Europe Network” teikiamas paslaugas.

„Konsultantai yra motyvuoti padėti ir gilinasi į įmonės poreikius, siūlo personalizuotą paslaugų paketą” – sako L. Kaziukonienė.

UAB „Alantas“ pardavimų vadovė Jurgita Vencaitė antrina, kad „Enterprise Europe Network” konsultacijos ir pagalba ieškant užsienio partnerių – išties naudingos.

„Šiuo metu tinklo duomenų bazėje turime patalpinę savo įmonės profilį – verslo pasiūlymą bei šioje bazėje nuolat patys ieškome mums tinkamų partnerių užsienyje. Iš EEN tinklo atstovų sulaukiame kontaktų bei informacijos apie galimus užsienio partnerius, kurie domisi mūsų įmone ir bendradarbiavimu. Tinklo pagalba gaunami kontaktai – patikimi ir vertingi bei prisideda prie mūsų įmonės žinomumo ir tarptautiškumo“, – sako UAB „Alantas“ pardavimų vadovė.

G. Veličkienė pritaria, kad per „Enterprise Europe Network” gauti užsienio įmonių kontaktai visada patikimi ir tai yra labai svarbu, nes besikreipiančių sukčių kompanijų šiuo metu pasitaiko tikrai nemažai.

Jurgitos Vencaitės teigimu „Enterprise Europe Network” tinklas suteikia informacijos apie užsienio rinkas, padrąsina bendradarbiauti su partneriais ir padeda atverti naujas galimybes rinkose, kuriose patirties įmonė neturi.

UAB „Straikas“ prekės ženklų plėtros vadovė Gintarė Didžiokaitė pasakoja, kad apie „Enterprise Europe Network” sužinojo kai sudalyvavo tinklo organizuotuose renginiuose.

„Būtinai planuojame dalyvauti EEN renginiuose ir ateityje – labai įdomu buvo išgirsti niuansus apie Korėjos rinką, kadangi kaip tik pradedame su ja dirbti (pasirašėme sutartį su distributoriumi), taip pat ir apie Kanados rinką, kuri jau seniai yra mūsų įmonės plėtros planuose“, – sako G. Didžiokaitė.

„Mūsų įmonė aktyviai dalyvauja įvairiose iniciatyvose. Itin didelę naudą matome užklausose – čia galime pasiūlyti savo produktus ir paslaugas suinteresuotoms grupėms. Taip pat dalyvaujame renginiuose, kuriuose sužinome naudingos informacijos“, – dalinasi ir Laura Kaziukonienė.

Daugiau informacijos Klaipėdos ir Tauragės regionų įmonėms apie šį verslo paramos tinklą galima gauti el. paštu een@kcci.lt arba telefonu 8 46 390867.


  2021-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt