P0

Fotoreportažai, Sportas

„Ambersail-2“ pasiekė vandenynų Dakaro finišą: tai – neįkainojama patirtis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-19


Po beveik dviejų mėnesių intensyvių jūrinių lenktynių aplink senąjį žemyną, šeštadienį finišavo „The Ocean Race Europe“ varžybos, kuriose pirmą kartą istorijoje Lietuva stipriausiame pasaulio laivyne turėjo ir savo atstovus – „Ambersail-2“ komandą.

Sailing Energy The Ocean Race nuotr.

Trijuose jūriniuose etapuose bei trejose pakrantės lenktynėse ši komanda varžėsi buriuodama vandenynų Dakaro bolidu vadinama „Volvo 65“ jachta, kurių iš viso pasaulyje yra 8, o šiose varžybose dalyvavo 7.

Pasak komandos, pirmą kartą dalyvaujant tokio lygio varžybose jiems šis startas buvo neįkainojama patirtis, galimybė garsinti Lietuvos vardą, o drauge – proga garsiau kalbėti apie vandenynų tvarumą bei žalesnę pasaulio ateitį.

„Mes esame nedidelė valstybė, turime vos 90 km pajūrio ruožą, tačiau sugebėjome suburti komandą vienam iš trijų svarbiausių pasaulinės buriuotojų organizacijos „World Sailing“ įvardintų renginių – „The Ocean Race“ vardo varžyboms. Esame tarp 7 pasaulio valstybių, kurios tai padarė. Tai – milžiniškas pasiekimas, neįkainojama patirtis ir atsivėrusios visiškai naujos galimybės Lietuvai. Šiandien tai – pirmasis žingsnis, tačiau, kas žino, galbūt po kelerių metų lenktyninis vandenynų buriavimas Lietuvoje taps naujuoju Dakaru“, – po „The Ocean Race Europe“ uždarymo teigė „Ambersail-2“ projekto vadovas Raimundas Daubaras.

„The Ocean Race Europe“ varžybos startavo gegužės 29 d. Lorjane ir tęsėsi trimis etapais: Lorjanas-Kaškaisas, Kaškaisas-Alikantė bei Alikantė-Genuja.

Skirtingose akvatorijose – nuo Šiaurės jūros iki Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros buriavę sportininkai buvo išmėginti įvairiausiomis sąlygomis. Šeštadienį Genujos pakrantėje įvyko paskutiniosios pakrantės lenktynės, kurių rezultatas taip pat buvo įskaičiuojamas į galutinę įskaitą.

Po intensyvios ir itin permainingos kovos pirmąją vietą „The Ocean Race Europe“ varžybų bendroje įskaitoje iškovojo „Mirpuri Foundation Racing Team“. „Ambersail-2“ komanda užėmė 7-ąją vietą.

„Per visas šias kelias savaites matėme visko – ir itin stiprių vėjų, ir nervus išbandžiusio štiliaus. Buvome ir antri, ir paskutiniai. Turėjome labai džiugių, pergalingų akimirkų, turėjome ir klaidų, kurių galėjome išvengti. Visa tai iš tiesų buvo nereali patirtis. Lenktyniavome su geriausiais, mokėmės iš jų ir drauge su jais, turėjome progą save išmėginti aukščiausioje pasaulinio buriavimo lygoje. Manau, stipriai užaugome kaip komanda ir turime stiprų pagrindą tolimesniems iššūkiams“, – po finišo įspūdžiais dalijosi „Ambersail-2“ kapitonas Rokas Milevičius.

Prieš startuodami „The Ocean Race Europe“ varžybose Lorjane, „Ambersail-2“ komanda buvo viena iš 4, kurios dar sudalyvavo ir šių varžybų Prologe. Jis driekėsi taip pat trimis etapais per Baltijos ir Šiaurės jūras: Klaipėda-Gdynė, Gdynė-Stokholmas, Stokholmas-Pietų Švedija.

Tiesa, šios varžybos Lietuvos komandai buvo ne tik sportinis įvykis – „Ambersail-2“ itin intensyviai įsitraukė į „The Ocean Race“ tvarumo programą ir dar Prologo pradžioje suorganizavo tarptautinę konferenciją „Žaliasis kursas 2021“, visų varžybų metu jachtoje gabeno specialią mokslinę įrangą, renkančią skirtingų akvatorijų vandens pavyzdžius bei bendradarbiavo su Kylio GEOMAR vandenynų tyrimų centru šiuos surinktus vandens mėginius perduodant mokslininkų tyrimui.

„Vandenynų tvarumo klausimas yra vienas svarbiausių šiuolaikinės civilizuotos visuomenės klausimų – jis liečia mūsų pačių netolimą ateitį, o gal net ir dabartį. Mes šiuo požiūriu visiškai sutinkame su „The Ocean Race“ pozicija – būdami sporto, kuris glaudžiai susijęs su vandenynais ir jų būkle, dalimi, privalome daryti viską, kad juos išsaugotume. Mūsų komandai tai nebuvo „papildoma“ užduotis – galima sakyti, kad tai buvo lygiavertė misija su sportiniais tikslais“, – teigė „The Ocean Race“ „Ambersail-2“ globalios programos vadovas Regimantas Buožius.

Visų varžybų metu komandą sudarė 8 pastovieji įgulos nariai: kapitonas Rokas Milevičius, buriuotojai Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conradas Colmanas, Deimantė Jarmalavičiūtė, Arnas Eimutis, Aistė Ridikaitė. Likę komandos nariai rotavosi kiekvieno etapo metu. Juos sudarė „Ambersail-2“ klubo nariai.

Galutiniai „The Ocean Race Europe“ rezultatai:

 1. „Mirpuri Foundation Racing Team“ (kpt. Yoann Richomme) – 21 t.
 2. „Sailing Poland“ (kpt. Bouwe Bekking) – 17 t.
 3. „Akzonobel Ocean Racing“ (kpt. Chris Nicholson) – 17 t.
 4. „Team Childhood 1“ (kpt. Simeon Tienpont) – 12 t.
 5. „The Austrian Ocean Race Project“ (kpt. Gerwin Jansesn) – 10 t.
 6. „Viva Mexico“ (kpt. Erik Brockmann) – 9 t.
 7. „Ambersail-2“ (kpt. Rokas Milevičius) – 9 t.


  2021-06-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt