P0

Miestas, Svarbu

Turizmo sezonas Klaipėdoje – su išskirtinėmis pramogomis (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-06-19


Išskirtinai karštą savaitgalį klaipėdiečiams ir miesto svečiams nepašykštėta pramogų. Žadama, kad jų ir ypač – vandens pramogų netrūks visą vasarą, o Klaipėdą šiemet atras ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš užsienio.

Šeštadienį atvertas Klaipėdos švyturys sulaukė didžiulio susidomėjimo – skaičiuojama, kad jį aplankys 200 žmonių. Virginijos Spurytės nuotr.
Atvėrė švyturį

„Mes niekada kaip ir neturėjom turistinio sezono atidarymo datos. Jo pradžią visada skelbdavome su pirmojo kruizinio laivo apsilankymu. Tačiau šiemet laivų dar nėra, todėl su Girmantu Neniškiu (banglenčių sporto Lietuvoje pradininku ir akademijos „Surf Camp“ įkūrėju – V. S.), pasikalbėjome, kad reikia dar vienos šventės“, – teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Trečiąjį birželio šeštadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė banglenčių diena. Klaipėdoje ji švenčiama jau trečius metus, kai Melnragėje atidaromas banglenčių sezonas.

„Veiksmas vyksta Melnragėje, o čia turime ir išskirtinį objektą – Klaipėdos švyturį. Todėl Lietuvos transporto saugos inspekcijos pasiprašėme šitai progai atidaryti švyturį, kad visiems būtų ir smagiau, ir įdomiau. Kaip žinia, šito švyturio likimas yra sprendžiamas, yra planuojama jį perduoti Klaipėdos savivaldybei, tai norime pasižiūrėti, ar jis yra patrauklus, įdomus žmonėms“, – kalbėjo R. Savickienė.

Ir susidomėjimas buvo milžiniškas. Registruotis patekimui į švyturį reikėjo iš anksto, buvo suplanuota, kad per dieną bus įleista 120 žmonių. „Tačiau manau, kad švyturį aplankys 150-200 žmonių, nes skambučiai netyla šiandien (šeštadienį – V. S.) nuo 8 val. ryto. Turėjome įleisti žmones nuo 12 valandos, bet pradėjome leisti nuo 10 val., ir manau, kad leisime ne iki 16 val., kaip planuota, o iki 17 val. Akivaizdu, kad tokie objektai žmonėms yra labai patrauklūs“, – konstatavo pašnekovė.

Beje, pirmieji švyturio lankytojai šeštadienį buvo net ne klaipėdiečiai, o svečiai iš iš kitų Lietuvos miestų.

„Ir viso šiųmečio turizmo sezono tendencija tokia, jog kaip ir praėjusiais metais, pagrindiniai svečiai Klaipėdos regione bus Lietuvos turistai. Labai tikimės, kad jau atsivėrė sienos ir sulauksime latvių, estų, lenkų, kurie šiai dienai jau tikrai duoda užklausų ir planuoja atvykti pas mus. Toliau su viltimi vis laukiame kruizinių laivų. Jei anksčiau buvau optimistiškesnė ir sakiau, kad laukiame kokių penkių, tai dabar turime viltį, kad nors vienas šį sezoną dar atvyks į Klaipėdą“, – vylėsi R. Savickienė.

Per dieną – 200 žmonių

Anot jos, „pirmuoju smuiku Klaipėdoje šiais metais grieš visos vandens pramogos“. Svečiams bus siūloma išmėginti banglentes, irklentes, kanojas, baidares, vėjo aitvarus. „Organizuojami įvairūs užsiėmimai, stovyklos, dieniniai ir naktiniai žygiai. Manome, kad vandens pramogos taps puiku poilsiu visai šeimai – tiek suaugusiems, tiek vaikams“, – pabrėžė R. Savickienė.

G. Neniškio teigimu, pirmosios Melnragės paplūdimys prie šiaurinio molo visoje Baltijos rytinėje pakrantėje yra pats tinkamiausias banglenčių sportui. Todėl nieko stebėtino, kad čia kuriasi vis daugiau šiam sportui pritaikytos infrastruktūros, daugėja banglenčių entuziastų.

„Nuo šiandien pradedame savo stovyklų sezoną ir laukiame visų, o rudeniop planuojame ir keletą varžybų suorganizuoti“, – teigė G. Neniškis.

„Surf Camp“ organizuoja ir savaitės, ir savaitgalio stovyklas. Šioje akademijoje kasdien organizuojamos ir pamokos norintiems išmokti banglente skrosti bangas. Pamoka trunka dvi valandas, o per dieną vyks penkios pamainos. „Šiuo metu mes turime 100 hidrokostiumų ir 40 banglenčių, tad per vieną dieną ant banglenčių galime pastatyti 200 žmonių“, – skaičiavo G. Neniškis.

Jis pabrėžė, kad Melnragėje įmanoma taip išmokti plaukti banglente, kad įgūdžius iškart galima pritaikyti Balio ar Portugalijos paplūdimiuose. „Taip, pas mus nėra didelių bangų, bet tuomet galima daugiau dėmesio skirti būtent technikai. Mokytis banglenčių sporto Melnragėje yra pačios geriausios sąlygos“, – tikino G. Neniškis.

Įgarsins dar 5 objektus

R. Savickienės teigimu, miesto svečiai šiemet taip pat bus kviečiami važinėtis dviračiais, nes Klaipėdos regione įvairiais maršrutais galima numinti net 250 kilometrų.

„Kviesime vaikščioti ir pėstute, dar geriau susipažinti ne tik su Klaipėdos senamiesčiu, bet ir miesto centru bei Smiltyne. Todėl birželio pabaigoje ketiname įgarsinti dar penkis Klaipėdos lankytinus objektus. Trys iš jų yra Smiltynėje: etnografinė žvejo sodyba, laivų ekspozicija ir paminklas „Albatrosas“. Klaipėdoje ketiname įgarsinti Iešmininko skulptūrą ir M. Mažvydo paminklą ir aikštę. Renkamės tuos objektus, kurie turistine prasme gal nėra labai populiarūs, tačiau vietos puikiai sutvarkytos ir jose galima smagiai leisti laiką“, – pasirinkimą komentavo R. Savickienė.

Ji pabrėžė, kad šią vasarą Klaipėdoje vyks trys tarptautiniai teatrų festivaliai, Jūros šventė, sporto varžybos ir įvairūs kiti renginiai. „Manome, kad tai privilios svečių iš visos Lietuvos atvykti į Klaipėdą ir leisti laiką čia. Ir lai nesupykta mūsų artimiausios kaimynės Palanga ir Neringa, bet Klaipėdoje tikrai yra puikūs paplūdimiai. Ir šiai dienai džiaugiamės, kad jau turime turistų, kurie ateina ir pasako, kad pirmą kartą atvažiavo prie jūros į Klaipėdą, o anksčiau važiuodavo į Palangą, ir nuo šiol visada važiuos į Klaipėdą. Tai mums yra labai puiki žinia“, – pasidžiaugė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė.


  2021-06-19

  Vienas komentaras apie “Turizmo sezonas Klaipėdoje – su išskirtinėmis pramogomis”

  1. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   Kokio varganumo ta Klaipėda, net verkti norisi. Turizmo centras visiškai neįgalus, valdžia šalia, jei ne verslą iš vis būtu kaimų kaimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt