P0

Kultūra

Kelte – trečioji „KultJūros“ paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-21


Nuo birželio 26-osios, šeštadienio, Senosios perkėlos kelte „Nida“ bus eksponuojama Simonos Nakrošiūtės fotografijų paroda „Nuo taško iki linijos galo“. Tai – jau trečioji projekto „KultJūra“ paroda, kurio metu pristatoma jaunų menininkų fotografinė kūryba.

Jaunimo parodos kelte vyks iki pat rudens. S. Nakrošiūtės kūrinius čia apžiūrėti galima iki liepos 9 d.

S. Nakrošiūtė parodai pateikia devynis kūrinius, kuriuose gyvenimą dokumentuojantys kadrai poruojami su jos interpretacijomis – iškeltais ir nuo realybės pagrindo atplėštais gatvių piešiniais.

„Piešiniai – anonimiški, paskubomis palikti ant skirtingų Kauno pastatų sienų paviršių. Kažkieno pradėti, nebaigti ir visiškai bereikšmiai. Autorė šiuos piešinius, kaip menininkė ir atidi savo gyvenamosios aplinkos stebėtoja, ištraukia iš jų prigimtinės aplinkos – sienų ir surenka į vieną vietą. Tokiu būdu pasisavindama svetimas, nežinomų piešėjų miesto gatvėse paliktas keverzones. Būtent jos tampa centriniais S. Nakrošiūtės kūrybos objektais. Fotoaparato užfiksuotos linijos jaunos autorės kūriniuose pavirsta 2D objektais dvimatėje plokštumoje. Įgaudamos apimties ir optiškai pakildamos nuo paviršiaus, jos tampa panašios į skulptūrines detales. Tokie autoriniai sprendimai konstruoja jau visai kitas užuominas. Gatvės piešiniai tampa bangomis, koralais ar neaiškiomis povandeninėmis būtybėmis, sutinkamomis toli nuo vandenynų, tiesiog savame mieste. Kiekviename kūrinyje – tarsi atsitiktinai paliktas piešinys, o kitoje kūrinio pusėje – šio piešinio linija, paversta objektu ir kartu – jūrine aliuzija. Parodos autorė neperša savų prasmių, palieka žiūrovui pačiam spręsti apie skulptūrinėmis detalėmis tapusių piešinių vaidmenį bendruose realybės, savęs ir jūros naratyvuose”, – rašoma pranešime.

S. Nakrošiūtė (g. 1994 m., Panevėžyje) VDA Telšių fakultete baigė metalo meno ir juvelyrikos bakalauro studijas. Šiais metais VDA Kauno fakultete ji įgijo stiklo meno ir dizaino magistro diplomą. Parodose dalyvauja nuo 2015 m. Vieni pirmųjų jos kūrinių buvo eksponuoti jungtinėje menininkų parodoje „Vasaros akademija pagal A. Mončį“ Antano Mončio muziejuje (Palanga). Ji aktyvi juvelyrikos parodų „AmberTrip“ ir „Legnica“ (Lenkija) dalyvė. 2019 m. menininkė surengė personalinę parodą „Objekto menas“, skirtą V. Putvinskio metinėms paminėti. Ji taip pat dirba konceptualiosios juvelyrikos srityje. Šiuo metu autorė gyvena Vilniuje.


  2021-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt