P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Klaipėdiečiai Jurbarke paminėjo Jūros dieną (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-21


Savaitgalį, šiemet minimo Lietuvos laivyno šimtmečio proga, gausus būrys klaipėdiečių judėjo Jurbarko link, ten švęsti Jūros dienos.

Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva bei prisidedant kitiems jūrinės industrijos atstovams, tarp kurių yra ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM), renginys buvo organizuojamas būtent Jurbarke, nes čia 1921 m. kovo 4 dieną buvo įregistruotas pirmasis į Klaipėdos uostą atplaukęs laivas su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“.

Renginio metu nestigo edukacinių užsiėmimų, vyko LAJM parodomosios pratybos „Žmogus už borto“ su mokomuoju laivu „LYRA” bei laivų flotilės pasirodymas, o šventė iškilmingai užbaigta išlydint LAJM burlaivį „JUNGA LAJM” į Klaipėdą.

Ši iniciatyva, pasak LAJM atstovų, itin reikšminga prisidedant ne tik prie jūrinės idėjos sklaidos, bet ir skleidžiant žinią apie vidaus vandenų reikšmę. Iki vėlyvo sekmadienio vakaro LAJM pirmo kurso jūrinių studijų studentai su kapitonu leitenantu Vytautu Bardausku vandens keliu plaukė iš Jurbarko į Klaipėdą atrasdami ne tik vidaus vandenų žavesį, bet ir stiprindami ištvermę, irkluodami, ugdė komandinius įgūdžius, o poilsio metu žavėjosi nuostabiais kraštovaizdžiais. Žygis buvo kupinas džiugių emocijų, įspūdžių, o palankus vėjas leido užbaigti vandens žygį anksčiau nei numatyta.

LAJM atstovai džiaugiasi, kad jau pirmo kurso studentai susipažįsta su vidaus vandenimis taip pasiruošdami antrajame kurse praktikos metu išplaukti į tarptautinius vandenis.


  2021-06-21

  Vienas komentaras apie “Klaipėdiečiai Jurbarke paminėjo Jūros dieną”

  1. Avatarrita (IP: 188.69.195.196)

   Graži išvyka, bet kodėl tik Atviroje Klaipėdoje gali apie tai paskaityti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt