P0

Verslas

Per karščius – rekordinis vandens sunaudojimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-21


Rekordinis karštis savaitgalį užfiksavo ir vandens sunaudojimo rekordus. Pasak bendrovės „Klaipėdos vanduo“, pagal vandens suvartojimą šį savaitgalį buvo pasiektas kelerių metų rekordas. Sunaudota vandens tiek, kiek jo užtektų pripildyti daugiau nei 15 olimpinių plaukimo baseinų. Įprastai per parą vasaros metu suvartojama apie 30 milijonų litrų, atslinkus karščiams gyventojai sunaudojo 38 milijonus litrų vandens. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pastebi, kad iš kai kurių vandens siurblinių vandens suvartojimas šoktelėjo daugiau nei 1200 kubinių metrų per valandą. Per savaitgalį sunaudota 113 milijonų litrų vandens.

„Per karščius vandens suvartojimas visada išauga, tačiau šiemet jis rekordinis. Labiausiai išaugo vandens suvartojimas iš I vandenvietės, iš jos vanduo tiekiamas ne tik šiaurinei miesto daliai, bet ir Klaipėdos priemiesčiams. I vandenvietėje vandens suvartojimas per parą išaugo 2 milijonais litrų. Stebime, kad vandens suvartojimas didžiausias anksti ryte nuo 7 iki 9 valandų ir vakarais nuo 20 iki 22.30 val., piką pasiekia apie 21 valandą, kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ir labai tikėtina ne tik buities reikmėms, bet ir vejos laistymui. Didelis vandens suvartojimas gali sukelti vandens drumstumą ir mažinti vandens slėgį, ypač aukštesnėse gyvenamosiose vietose“, –  pranešime spaudai pažymi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Taip pat bendrovė informuoja, kad vandentiekio avarija Liepų gatvėje po geležinkelio bėgiais jau likviduota. Darbai baigti per savaitę. 60 metrų ilgio vandentiekio atkarpa atidaryta.

„Vandens padavimą nuolat sekame realiuoju laiku per SCADA sistemą ir matome, kad šiaurinėje miesto dalyje sumažėjęs vandens slėgis pagerėjo. Tačiau visuomet išaugus vandens vartojimui, išlieka rizika, kad vandens slėgis gali būtų mažesnis nei įprastai. Todėl prašome gyventojų vejas laistyti ne piko metu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius.

Specialistai pataria per karščius vartoti daug skysčių, labiausiai patartina vandenį. Vien su prakaitu žmogus netenka apie 2 litrų vandens. Klaipėdoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra saugus vartojimui, jis yra vidutinio kietumo, o tai reiškia, kad jame yra kalcio ir magnio, kuris būtinas žmogaus organizmui.


  2021-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt