P0

Regionas

Folkloro festivalyje Neringoje – ir japonė kanklininkė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-22


Folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“, kasmet į Neringą suburiantis tradicinio ir modernaus folkloro gerbėjus, gamtos mylėtojus ir sveikos gyvensenos entuziastus, amatininkus ir tautodailininkus, šiemet vėl tarptautinis. Greta kitų jame pasirodys subtilumu ir savitu lietuviškų kanklių interpretavimu žavinti ponia Yuko Yamasaki (Japonija).

Domo Rimeikos nuotr.

Yuko Yamasaki, atvykusi į Lietuvą su savo vyru, Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Shiro Yamasaki, susižavėjo kanklėmis, pirmą kartą išgirdusi jomis skambinant Žemyną Trinkūnaitę.

„Prieš dvejus metus pirmą kartą išgirdau medinių kanklių muziką ir buvau sužavėta jų gražiu skambesiu. Labai panorau išmokti skambinti, tad nedelsdama įsigijau šį instrumentą ir pradėjau mokytis“, – pasakojo ponia Y. Yamasaki.

Kankliavimo ponia Yuko mokėsi labai sparčiai, o vėliau pradėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose, televizijos ir radijo laidose. Atlikėja pritaria sau kanklėmis dainuodama ir lietuviškas, ir japoniškas dainas, skambina specialiai tradicinėms kanklėms sukurtus Žemynos Trinkūnaitės kūrinius.

„Vos tik prisilietus prie stygų, net ir tokia pradedančioji, kaip aš, moku kanklėmis skleisti gražius garsus. Kanklių skambesys labai malonus ir guodžia sielą. Mano vyras sako, kad kanklių skambesys leidžia atsipalaiduoti ir taip pat džiaugiasi mano pažintimi su kanklėmis“, – sako Y. Yamasaki.

Birželio 22 d. 19 val. Thomo Manno name Yuko Yamasaki koncertuos drauge su Žemyna Trinkūnaite, Donatu Bielkausku bei Neringos meno mokyklos kanklininkėmis. Žemynos Trinkūnaitės ir Donato Bielkausko kūrybinis dialogas užsimezgė 2016 metais. Koncerte taip pat dalyvaus Neringos meno mokyklos kanklių muzikos mokytoja Ieva Pumputytė su savo mokinėmis.

Nidoje skambės Žemynos Trinkūnaitės sukurti kūriniai „Beržo daina“ ir „Kanonas“.

„Pagrosime japoniškų ir lietuviškų senųjų vestuvinių dainų, dainą „Itsumo Nando demo“ iš japoniško animacinio filmo. Ir, žinoma, atliksime mano mėgstamiausią kūrinį „Obelėlė“, kurį norėtume dainuoti su visais drauge“, – apie koncertą Nidoje kalbėjo ambasadoriaus žmona.


  2021-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt