P0

Vasara

Perpildytuose paplūdimiuose – nuo karščio alpstantys ir pūslėmis apėję poilsiautojai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-06-22


Tropiniai karščiai į paplūdimius pastarosiomis dienomis išginė minias žmonių, tačiau ne visi iš jų tinkamai įvertino savo galimybes ir užuot džiaugęsi vasaros malonumais, pateko į medikų rankas.

„Savaitgalį visuose Klaipėdos paplūdimiuose buvo labai daug žmonių, visos automobilių aikštelės buvo užpildytos, daug žmonių bus atvažiavę ir su dviračiais ar miesto autobusais. Pilni paplūdimiai buvo nuo ryto iki vakaro – vieni atvažiuoja, kiti išvažiuoja. 9 val. (21 val.- P. M.), kai gelbėtojai baigia darbą, dar pilni pliažai buvo poilsiautojų”, – sakė „Klaipėdos paplūdimių” direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Tinklinį žaidusi mergina išsinarino koją, buvo keletas susižalojusių pėdas, kuriems pagalba suteikta vietoje. Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Jo teigimu, ne ką mažiau poilsiautojų sulaukta ir karštąjį pirmadienį, tiesa, daugiau jų buvo antroje dienos pusėje, pasibaigus darbo dienai.

„Buvau pirmadienį 10 valandą (22 val.- P. M.) atvažiavęs, mačiau, automobilių aikštelės buvo pilnos, visi nuo karščio bėga prie jūros iš miesto”, – sakė patyręs gelbėtojas, pasidžiaugęs, jog didelių nelaimių kol kas pavyko išvengti, nors mažesnių netrūko.

Viena tinklinį žaidusi mergina išsinarino koją, buvo keletas susižalojusių kojų pėdas, kuriems pagalba suteikta vietoje.

Tuo metu dviem vyrams teko kviesti medikus – garbaus amžiaus vyriškis paplūdimyje nualpo, nukritus kraujo spaudimui. Kitas pirmadienį prie Melnragės molo besideginęs vyras taip saulėje nusvilo, kad jo kojas išbėrė pūslėmis ir jis nebegalėjo nueiti net iki automobilio.

Pasak pašnekovo, buvo ir daugiau persikaitinusių saulėje.

„Labai daug žmonių buvo nudegusių, matėsi raudonos spalvos oda”, – sakė A. Siakki, priminęs, jog pirmą kartą einant į paplūdimį būtina kūną išsitepti tam skirtu kremu nuo saulės bei įvertinti savo sveikatos būklę.

Nors specialistai nuolat primena, jog būti saulėje nerekomenduojama nuo 12 iki 16 val., savaitgalį, gelbėtojo teigimu, niekas tų rekomendacijų nesilaikė, tik pirmadienį šiuo metu besimėgaujančių saulės voniomis buvo mažiau.

„Užtenka valandos-dviejų, jei pliažuose anksčiau žmonės nebuvo – ir nudega”, – sakė A. Siakki.

Jis priminė, jog karštą dieną būtina vartoti daug natūralaus mineralinio ar paprasto vandens, bet tik ne saldžiųjų gėrimų. Jie ne tik kad nėra naudingi, bet ir pritraukia bites, širšes, kurių šiuo metu paplūdimiuose netrūksta.

Savaitgalį gelbėtojams taip pat tradiciškai teko ieškoti nemažai nuo tėvelių nuklydusių vaikų, net ir besimaudančių.

„Vanduo šiltas, vandeny pilna žmonių, vaikai irgi maudosi, o per atstumą juos sekantys tėvai pameta iš akiračio, tai kvietėsi gelbėtojus, kad surastų. Moterų paplūdimy net teko girdėti vienos mamos pasakymą, kur esą yra parašyta, kad ji turi saugoti savo besimaudantį vaiką” , – kai kurių poilsiautojų įpročius persakė A. Siakki, pasidžiaugęs, jog šį sezoną kol kas skęstančiųjų Klaipėdos paplūdimiuose dar nebuvo.

Jis dar kartą priminė nuolat poilsiautojams gelbėtojų kartojamą reikalavimą, jog besimaudant už plūdurų plaukti griežtai draudžiama.

INFORMACIJA

Šiuo metu vanduo Baltijos jūroje ties Klaipėda, Palanga ir Nida įšilęs iki 22 laipsnių. Oro temperatūra antradienį pajūry jau 30 laipsnių nesieks, vyraus apie 26-28 laipsnių šiluma. Trečiadienio naktį jau prognozuojama audra su perkūnija, trumpalaikis lietus, temperatūra Klaipėdoje turėtų kristi iki 25-23 laipsnių. Panaši ji turėtų laikytis ir dvi artimiausias paras, penktadienį ir šeštadienį vėl galimas trumpalaikis lietus.


  2021-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt