P0

Politika

Seimas sujungė už daugiabučių renovaciją atsakingas agentūras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-23


Seimas pritarė liberalo aplinkos ministro, klaipėdiečio Simono Gentvilo pateiktoms Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo pataisoms. Pagal jas sujungiamos dvi ministerijai pavaldžios ir iš esmės tokias pat funkcijas atliekančios įstaigos – Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), sutelkiant pastatų renovacijos kompetencijas vienoje vietoje. Pataisomis numatoma, kad valstybinę daugiabučių namų modernizavimo programą administruotų APVA. Likvidavus BETA, jos buvusiems darbuotojams darbo vietas pasiūlys APVA.

„Įstaigos reformuojamos siekiant spartinti pastatų renovacijos procesą ir taupyti valstybės lėšas. Šiuo metu 2 ministerijos agentūros vykdo persidengiančias viešųjų institucijų funkcijas – viešųjų ir gyvenamųjų namų energetinio efektyvumo koordinavimo ir paramos skirstymo. Be to, tai padės įgyvendinti europinę „Renovacijos bangos“ iniciatyvą ir pasiekti, kad pastatai Lietuvoje energiją vartotų ypač taupiai ir nebepriklausytų nuo iškastinio kuro“, – pranešime cituojamas S. Gentvilas.

Naujas kompetencijų centras bus atsakingas už Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimą bei administravimą ir veiks „vieno langelio“ principu. Jis koordinuos ir valdys tiek energiniam efektyvumui didinti, tiek klimato kaitai švelninti skirtas finansines paramos priemones.

Pavasarį patvirtintoje Lietuvos ilgalaikėje pastatų renovacijos strategijoje konstatuota, kad pastatų renovacijos procesas išskaidytas, neturi aiškaus lyderio, vieningos koordinavimo sistemos, o decentralizuotos paramos administravimo lėšos ir žmogiškieji ištekliai panaudojami neefektyviai. Iki šiol tiek viešųjų pastatų, tiek daugiabučių modernizavimą administravusios Būsto energijos taupymo valdymo agentūros funkcijos mokesčių mokėtojams kainavo apie 1 mln. eurų per metus.

„Resursų valstybėje turime mažai, todėl reikia optimaliai juos naudoti ir ieškoti būdų, kaip galima su tais pačiais žmonėmis nuveikti dvigubai daugiau“, – sako S. Gentvilas.

Pasiūlymui pritarė 69 parlamentarai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė vienas.


  2021-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt