P0

Koronavirusas

Iki birželio 22 d. išsaugotus europinius COVID pažymėjimus būtina atsinaujinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-25


Registrų centras ragina visus, keliaujančius į svečias šalis, prieš kelionę atsinaujinti savo europinius COVID skaitmeninius pažymėjimus.

„Siekiant išvengti nesklandumų užsienyje, keliaujantieji turi ne tik susipažinti su svečios šalies, į kurią vykstama, taisyklėmis, bet ir prieš kelionę atsinaujinti ES Skaitmeninį pažymėjimą dėl skiepų – diegimo procese pastarosiomis dienomis buvo atlikti techniniai pakeitimai, dėl kurių iki birželio 22 dienos išsaugoti ES Skaitmeniniai pažymėjimai dėl skiepijimosi gali būti negaliojantys. Jei ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl skiepų išsisaugojote savo išmaniajame įrenginyje ar atsispausdinote iki birželio 22 d. imtinai, juos prieš keliaujant yra būtina atnaujinti. Tikimės, kad tai užtikrins saugų keliavimą ir atsiprašome už nesklandumus. ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų dėl persirgtos ligos ir tyrimų atnaujinti nereikia“, – pranešime cituojama Registrų centro Paslaugų departamento direktorė Diana Vilytė.

Norint išsiimti ar atsinaujinti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, reikia prisijungti prie savo asmeninės paskyros E. sveikatos sistemoje (www.esveikata.lt).

ES Skaitmeninis pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas, patvirtinantis vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, persirgimo šia liga ar neigiamo tyrimo rezultato faktus.

Europos Sąjungos šalyse išduodami trys ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai – dėl skiepijimosi, persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų. Visi jie generuojami E. sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir atnaujinami kaskart prisijungus prie savo asmeninės paskyros E. sveikatoje.

Atkreiptinas dėmesys, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas sugeneruojamas gavus ir pirmą vakcinos dozę, kai E. sveikatos sistemoje atsiranda įrašas apie vakcinaciją. Tačiau šis pažymėjimas, priklausomai nuo vakcinos, neįsigalioja tą pačią dieną, kai jį sugeneruoja E. sveikatos sistema. Todėl gavus antrą vakcinos dozę, t. y. pasikeitus faktinei informacijai, pažymėjimą reikalinga atnaujinti (atsisiųsti iš naujo).

Lietuvoje šis pažymėjimas įsigalioja pasiskiepijus viena iš COVID-19 vakcinų: praėjus savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 2 savaitėms nuo „Janssen” vakcinos dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau nei 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo.

Šis pažymėjimas, kaip ir kiti pažymėjimai dėl persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų, užsienio šalyse galioja skirtingai – kiekviena šalis terminus nusistato pati. Todėl keliaujantieji turi būti atidūs ir pasitikrinti tvarką šalies, į kurią vykstama. Šalių taisykles galima rasti tinklapyje https://reopen.europa.eu/lt/.


  2021-06-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt