P0

Politika, Svarbu

Vietoj karantino – ekstremalioji situacija (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-06-28


Kaip ir žadėta, nuo liepos 1 d., šio ketvirtadienio, šalyje atšaukiamas karantino režimas, kurį pakeis vadinamoji valstybės lygio ekstremalioji situacija.

Tam pirmadienį savo posėdyje pritarė Ministrų kabineto nariai. Tačiau numatomi pokyčiai posėdyje detaliai aptarti nebuvo, konstatavus tik, jog nemažai ribojimų vis tiek išlieka, juos perkėlus iš karantino nutarimo.

Pasak A. Dulkio, „kaukės būtų privalomos ten, kur yra kontaktas su paslaugų gavėju ir tiekėju”. Palmiros Mart nuotr.

„Iš vienos pusės turime gerėjančią epidemiologinę situaciją, bet vis tiek koronaviruso grėsmės rizika išlieka didelė, ypač nors nedideliu mastu, bet plinta atmaina delta, todėl neatmestina ir atsinaujinančio sergamumo bangos pasireiškimo galimybė (…) Taip pat turime ir nemažai iššūkių su vakcinacijos tempais, kurie yra labai svarbūs dėl naujos sergamumo ligos bangos suvaldymo”, – pristatydamas klausimą, sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, nors patalpose kaukių dėvėjimas, esant ekstremaliajai situacijai, jau tik rekomenduojamas, „kaukės būtų privalomos ten, kur yra kontaktas su paslaugų gavėju ir tiekėju”.

Taip pat jis pabrėžė, jog ir toliau bus privalu laikytis saugaus atstumo tarp žmonių, srautų valdymo bei įprastų higienos reikalavimų.

Bene daugiausia apribojimų išlieka lankant ir organizuojant masinius renginius, prie kurių priskirtina ir artėjanti Jūros šventė.

Jų organizatoriai privalės užtikrinti, kad būtų valdomi žiūrovų srautai, laikomasi saugaus atstumo tarp žmonių.

Atvirose erdvėse renginius bus galima stebėti neribotam dalyvių skaičiui ne tik iš sėdimų vietų, tačiau uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovai ir dalyviai renginį galės stebėti tik iš sėdimų vietų, jas užpildant ne daugiau kaip 75 proc.

Išlieka reikalavimas į renginius registruotis iš anksto, bilietus įsigyti tik el. būdu.

Vaikų vasaros stovyklų grupėse, kituose renginiuose uždarose erdvėse galės dalyvauti tik iki 30 vaikų, išskyrus, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai.

Nutarime taip pat lieka nuostata nuo karantino nukentėjusioms įmonėms ir toliau taikyti valstybės pagalbos priemones.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Akcentuota, jog daugelis konkrečių ribojimų bus nustatyti atskirais operaciją vadovo sprendimais.

Nutarimas priimtas su atitinkamu protokoliniu sprendimu, Vyriausybės vadovei Ingridai Šimonytei nurodžius sveikatos ministerijai per dvi savaites išgryninti kriterijus, kuriems esant būtų grįžtama į karantino režimą.

„Kokius rodiklius dabar vertinsim, kai situacija yra kitokia, nei buvo metų pradžioje, kad nebūtų taip, kaip praėjusį rudenį, kai sprendimai buvo priimti pernelyg vėlai”, – sakė premjerė.

Jos teigimu, būtų gerai, kad į karantino režimą grįžti nebetekų.

„Bet mes matom, kad net ir tose šalyse, kur skiepijimo mastai yra gerokai didesni ne Lietuvoje, atvejų skaičius kai kur auga pakankamai sparčiai”, – sakė premjerė.

Ji neatmetė galimybės, jog, pablogėjus situacijai, karantinas gali būti sugrąžintas į atskiras savivaldybes.


  2021-06-28

  4 komentarai “Vietoj karantino – ekstremalioji situacija”

  1. AvatarLina (IP: 90.131.32.130)

   Marazmas ir tiek. Nesusigaudo realioje situacijoje. Valdininkėliai, nurodymų davėjai ir bauduotojai, toli eiti nereikia, vieną dieną į darbą ir atgal nuvykite viešuoju transportu. Arba atvažiuokit prie jūros, sausakimši autobusai. Ir niekas nemirė. Karantino nebus, o ekstremali liks, kaip pinigų davėja.

  2. AvatarViltauta (IP: 84.15.178.232)

   Tai kaip su galimybių pasu?

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Kol kas iki galo neapsisprendė – vienur reikės, kitur- ne, bus atskiri parėdymai. Ir toliau reikės kavinių viduje, kai kuriuos renginiuose, jei daug žiūrovų ir pan.

  3. Avatarpinigų medis (IP: 88.118.166.133)

   Nutarime visur yra nuorodos į operacijų vadovo sprendimus. Pabandykite šiuos sprendimus atidaryti: https://sam.lrv.lt/koronavirusas. Man išmeta klaidą 503 Service Temporarily Unavailable. Štai taip 🙁 Tikras bardakas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt