P0

Kultūra

„Belkos triukšmu” – prieš Baltarusijos diktatūrą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-29


Penktadienį, liepos 2 d., 18 val. menininkai Audrius Šimkūnas ir Juozapas Kalnius performanso „Belkos triukšmas“ metu Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos stadione (Galinio Pylimo g. 17), pasitelkę Baltarusijoje gaminamus „Belkos“ trumpųjų radijo bangų imtuvus, skleis triukšmą prie buvusios radijo transliacijų trukdymo stoties – objekto Nr. 61., kuris šiuo metu jau yra nugriautas.

Iki garso performanso Facebook paskyroje 16 val. bus transliuojami kitų savo poziciją norinčių išreikšti menininkų kūriniai, virsiantys triukšmu, kylančiu iš solidarumo Baltarusijoje tildomiems balsams ir nerimstančio noro priešintis neteisingumui.

„Šiandien prodemokratiniai protestai ir vis didėjančios opozicijos gretos Baltarusijoje yra visomis pajėgomis slopinami neteisėto šalies prezidento A. Lukašenkos režimo, o pasitelktos represijos pažeidžia pamatines žmogaus teises. Jėga nutupdytas Ryanair lėktuvas, ribojamas šalies gyventojų tarptautinis judėjimas, Romano Protasevičiaus, Sofijos Sapegos ir daugybės kitų opozicionierių įkalinimas bei persekiojimas, interneto ryšio atjungimas Minske ir keliuose kituose Baltarusijos miestuose – tik valstybės piliečių bauginimo ledkalnio viršūnė. Akivaizdu, kad galimybė išreikšti savo balsą dar nėra savaime suprantama visų posovietinių šalių realybė ar teisė, o demokratinių ir autoritarinių galių trintis bei sovietinės retorikos, valdžios modelių strategijos gajos iki dabar. Tačiau tikime, kad laisvės troškimas nėra pareiškiamas tik užkimusiuprodemokratiškų baltarusių balsu ar palaikomas politinės retorikos srautu iš Vakarų – jį palaikyti yra viso laisvojo pasaulio reikalas ir pareiga”, – rašoma pranešime spaudai.


  2021-06-29

  Vienas komentaras apie “„Belkos triukšmu” – prieš Baltarusijos diktatūrą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.138.180.210)

   Kažkokia kvailystė. Kvailiau jau nesugalvosi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt